Dokonalý krystal morionu esteticky narostlý na podložce

REZERVACE!

Sběratelský kousek přírodní temné až černé záhnědy tzv. morionu z proslavené šutrácké lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o velice kvalitní, vzácný a estetický vzorek, který je tvořený krystalem morionu narostlým na tzv. podložce z ortoklasu a albitu.

Celý vzorek má velmi slušnou velikost, přičemž nejdelší strana měří uctihodných 10 centimetrů. Tento drahý kámen se tedy v každé vitrínce bude opravdu skvěle vyjímat a zaujme zde své čestné místo.

Když si odmyslíme podložku (mateční horninu) samotný krystal má také velice solidní rozměry. Na délku 5 centimetrů a na šířku díky hezkému buclatému tvaru slušné 3 centimetry.

Krystal se navíc může pochlubit tím, že je prakticky dokonalý a nepoškozený. Obdivovat tak můžete jak obvodové stěny tak i špici, která je pouze titěrně odřená v úplném vrcholu, to však na první pohled není takřka patrné.

Krystal má ve stínu kvalitní černou barvu, která je pro moriony typická. Místy je pak vzorek pokrytý i slaboučkým povlakem přírodního hnědo-oranžového limonitu (oxidu železa).

Tento kousek lze však sluníčkem či baterkou i skvěle prosvítit, to se pak můžete kochat podmanivým středně hnědým odstínem se žlutými až oranžovými tóny (viz. foto).

Při prosvícení však můžete i celkem solidně nahlédnout do vnitřního světa tohoto krystalu a nechat se tak unášet nejen velmi dobrou čistotou, ale také mlhovinkami, peříčky či jinými inkluzemi.

Samotná podložka neboli mateční hornina na které je krystal morionu narostlý, je tvořena okrově zbarveným ortoklasem a bílým až nažloutlým albitem. V malé míře zde můžete objevit i další minerály a sice světlou až kouřovou záhnědu, lupínky stříbrně lesklé slídy neboli muskovit, či drobný černý turmalín.

Tento obdivuhodný kámen patří rozhodně mezi ty luxusnější a hodnotnější vzorky. Je vhodný jak pro náročnější a pokročilejší sběratele minerálů, tak i pro ty z vás, jenž se o drahé nerosty zajímáte kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem.

Kámen jsme pro Vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 19 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: cca 100 x 65 x 40 mm

Váha: 217 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Momentálně nedostupné (1 ks)
Kód: 4851
7 500 Kč
Dokonalý krystal morionu esteticky narostlý na podložce
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: