Drahokamově čistý krystal křišťálu s dvojitým náznakem vzácného Fantomu

Vzácná ukázka pravého českého křišťálu ze známé kamínkářské lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší, ale velmi estetický krystal křišťálu, který má nádherně zachovalé obvodové stěny a plošky. Samotná špice krystalu se sice nezachovala, i přes to však krystal dvě špičky má, jak je to možné? Pojďme si to blíže vysvětlit.

Křišťál je sluníčkem či baterkou celý nádherně průsvitný dalo by se říci až průhledný, protože se uvnitř pyšní drahokamovou čistotou. Po důkladnějším prozkoumání zde však objevíte opravdovou vzácnost a sice tzv. Fantom, navíc ne jeden ale rovnou dva Fantomy.

Jde vlastně o krystal (nebo jeho náznak - nejčastěji špici) uvnitř krystalu. Samotný Fantom vznikne tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době začne krystal opět růst, takže ten původní doslova obalí uvnitř sebe. Tento vnitřní krystal se pak označuje právě jako Fantom.

V našem konkrétním případě můžete jeden náznak krystalu spatřit ve spodní a jeden ve střední části krystalu.

Samotná barva křišťálu má pak velmi kvalitní ledově bílý odstín.

Pokud vás fascinují drahé kameny které jsou něčím vyjímečné a zvláštní, tento křišťál si jistě zamilujete.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 47 x 15 x 11 mm

Váha: 12 g

————————————————————————————

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4491
720 Kč
Drahokamově čistý krystal křišťálu s dvojitým náznakem vzácného Fantomu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).