• 1 z 10
 

Drahokamově čistý krystal záhnědy s úžasnou barvou

 

Fantastický kousek přírodní záhnědy ze známého šutráckého naleziště Bohdalec (Vysočina).

Jedná se o menší krystal záhnědy, který má z pohledové strany velmi slušně zachovalé stěny. Ze zadní strany se pak krystalové plošky převážně nenachází, protože záhněda je zde tzv. otlačena od mateční horniny (nejčastěji křemene). Špice krystalu se bohužel nedochovala, avšak takto už byl kámen v přírodě nalezen.

Zajímavostí potom je, že ve spodní pasáži tohoto dominantního krystalu je zarostlá ještě jedna menší část jiného krystalu záhnědy.

Povrch kamene je převážně vysoce lesklý, takže pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo lépe baterkou, můžete opravdu výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak fascinující vnitřní svět. Ten ukrývá především nádhernou drahokamovou čistotu, můžete se zde však kochat i několika drobnými ale velice půvabnými mlhovinovými závoji.

Úžasná je pak i samotná barva záhnědy. Ta má se stínu a na běžném denním světle příjemný středně až temně hnědý odstín. Pokud však krystal prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) rozzáří se působivým jemně hnědým tónem s kouřovým až lehce žlutým nádechem. Toto unikátní zbarvení kamene a částečně i jeho vnitřní svět jsou dobře zachyceny na posledních třech fotografiích, kde je záhněda prosvícena právě silnou baterkou.

Pokud tedy hledáte opravdu kvalitní, hodnotný a elegantní vzorek záhnědy z Vysočiny, tento kousek vás jistě nezklame a udělá vám radost.

 

Místo nálezu: Bohdalec (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 48 x 35 x 22 mm

Váha: 40 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Dostupnost Prodáno
650 Kč
Kód produktu 1659
Kategorie Pravá česká záhněda - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...