• 1 z 6
 

Drobná estetika z Vysočiny - Skoryl, záhněda, albit, muskovit

 
Jedná se o drobný, ale velice pohledný vzorek, který v sobě sdružuje hned několik významných minerálů z oblasti Vysočiny. Konkrétně kamínek pochází ze známého a oblíbného šutráckého naleziště Sklené nad Oslavou.
Dominantou kamene je zajisté špalík černého turmalínnu skorylu, který má na délku 2 centimetry. Váleček je po obvodu krásně lesklý, s matným dokonalým ukončením na jedné straně.
Dále jistě stojí za zmínku krystalek záhnědy, který je tzv. oboustranně vyvinutý, má tedy špice na obou svých koncích.
Celkový estetický vzhled pak dotváří tzv. mateční hornina v tomto případě bílý až nažloutlý albit a stříbrně lesklý lupínek muskovitu (kočičí stříbro).
Místy lze spatřit i jemný hnědo-oranžový povlak v podobě limonitu (oxidu železa). Ten dodává kameni tu správnou přírodní patinu.

 

 

Místo nálezu: Sklené nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 20 x 15 x 12 mm

Váha: 4 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny práve u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
430 Kč
Kód produktu 4041
Kategorie Pravá česká záhněda - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...