Estetická drůza muskovitu s drobnými černými turmalínky a zeleným apatitem

Kvalitní ukázka muskovitu ve spojení s černým turmalínem a apatitem z proslaveného českého naleziště Bory (Vysočina).

Jedná se o menší ale estetickou drůzu (srostlici) muskovitu, která je tvořena velkým množstvím typických lupenitých krystalů. Ty jsou krásně zachovalé a mají i slušný lesk. Ze spodní nepohledové strany je pak vzorek zajímavě (hezky) otlačený od mateční horniny.

V jedné menší pasáži jsou pak v muskovitu také pozoruhodně zarostlé drobounké černé turmalíny.

Po důkladnějším prozkoumání kamene spolu s černými turmalínky objevíte i opravdovou vzácnost, kterou je malinký světle zelený apatit. Jde o drobounký váleček (krystal), který má rozměry cca 3 x 1 x 1 milimtru.

Tento vzorek tedy sdružuje energetické účinky a vlastnosti hned tří významných minerálů typických pro oblast Vysočiny (muskovitu, černého turmalínu, apatitu).

Minerál muskovit je mezi lidmi známý spíše pod svým neodborným názvem a sice jako světlá nebo lesklá slída.

Pokud hledáte skutečně kvalitní a estetickou ukázku muskovitu navíc s velmi cenným apatitem, tento kamínek vás zaručeně nezklame. Ve skutečnosti vzorek vypadá ještě o něco málo lépe než na snímcích, protože na fotografiích nejde dost dobře zachytit prostorovost (trojrozměrnost) kamene.

 

Místo nálezu: Bory (Vysčina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 43 x 25 x 20 mm

Váha: 21 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku muskovitů z České Republiky naleznete v naší sekci - Prodej muskovitů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka muskovitů

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2661
540 Kč
Estetická drůza muskovitu s drobnými černými turmalínky a zeleným apatitem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty