• 1 z 8
 

Estetická drůza muskovitu s drobnými černými turmalínky a zeleným apatitem

 

Kvalitní ukázka muskovitu ve spojení s černým turmalínem a apatitem z proslaveného českého naleziště Bory (Vysočina).

Jedná se o menší ale estetickou drůzu (srostlici) muskovitu, která je tvořena velkým množstvím typických lupenitých krystalů. Ty jsou krásně zachovalé a mají i slušný lesk. Ze spodní nepohledové strany je pak vzorek zajímavě (hezky) otlačený od mateční horniny.

V jedné menší pasáži jsou pak v muskovitu také pozoruhodně zarostlé drobounké černé turmalíny.

Po důkladnějším prozkoumání kamene spolu s černými turmalínky objevíte i opravdovou vzácnost, kterou je malinký světle zelený apatit. Jde o drobounký váleček (krystal), který má rozměry cca 3 x 1 x 1 milimtru.

Tento vzorek tedy sdružuje energetické účinky a vlastnosti hned tří významných minerálů typických pro oblast Vysočiny (muskovitu, černého turmalínu, apatitu).

Minerál muskovit je mezi lidmi známý spíše pod svým neodborným názvem a sice jako světlá nebo lesklá slída.

Pokud hledáte skutečně kvalitní a estetickou ukázku muskovitu navíc s velmi cenným apatitem, tento kamínek vás zaručeně nezklame. Ve skutečnosti vzorek vypadá ještě o něco málo lépe než na snímcích, protože na fotografiích nejde dost dobře zachytit prostorovost (trojrozměrnost) kamene.

 

Místo nálezu: Bory (Vysčina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 43 x 25 x 20 mm

Váha: 21 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku muskovitů z České Republiky naleznete v naší sekci - Prodej muskovitů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka muskovitů

Dostupnost Prodáno
540 Kč
Kód produktu 2661
Kategorie Muskovit - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...