Kvalitní menší drůza lupenitých krystalů muskovitu

Estetický vzorek pravého přírodního muskovitu pocházející z proslavené šutrácké lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o krásnou srostlici (drůzu) muskovitu, která je prakticky celá tvořena tzv. lupenitými krystaly. Tyto lupínky (tabulky, destičky) mají typickou stříbrně lesklou barvu a jsou nádherně zachovalé (nepoškozené).

Na vzoru pak můžete v malé míře objevit ještě další minerál a sice černý turmalín skoryl a to v podobě několika velmi drobounkých špalíčků.

Takto pohledné drůzičky muskovit tvoří spíše ojediněle, nejčastěji je tento nerost totiž v naší přírodě k vidění ve formě samostatných větších plochých plátků (vrstvených lupenů) nebo je součástí například dalším nerostů především pak křemene.

Minerál muskovit je mezi lidmi známý spíše pod svým neodborným názvem a sice jako světlá nebo též stříbrná slída. Často se však označuje i jako tzv. kočičí stříbro.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: cca 35 x 35 x 20 mm

Váha: 24 g

————————————————————————————

Čištění kamene

Tento vzorek nedoporučujeme příliš často a dlouze namáčet ve vodě. Při čištění jej pouze lehce opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou a nechte důkladně oschnout. Při manipulaci s tímto kamínkem buďtě také šetrní. Při neopatrném či hruhém zacházení se ze vzorku můžou uvolňovat drobné kamínky. Nemusíte mít však strach, při bežném prohlížení v ruce, kámen rozhodně nějak nepoškodíte.

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Kámen jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i původ).

————————————————————————————

Další české přírodní muskovity najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních muskovitů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4458
370 Kč
Kvalitní menší drůza lupenitých krystalů muskovitu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).