Fantastický ledově bílý křišťál s drahokamovou vnitřní čistotou - kámen vhodný na výbrus

Luxusní kousek pravého českého křišťálu ze známé šutrácké oblasti Suky (Vysočina).

Jedná se o zlomek surového křišťálu, jehož povrch je téměř celý nádherně lesklý. Pouze menší úsek kamene má matný, sametově ohlazený povrch, který je velice příjemný na dotek.

Díky vysoce lesklému povrchu lze při prosvícení křišťálu sluníčkem nebo lépe baterkou výborně nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho fascinující vnitřní svět.

Ten ukrývá především úžasnou drahokamovou čistotu s pouze velmi nepatrným množstvím inkluzí, peříček či mlhovinek a to převážně v okrajích kamene.

Díky vysoké vnitřní čistotě by se tento křišťál výborně hodil i na tzv. facetový výbrus. Z kamene by šli vyhotovit přibližně 3 - 4 menší drahokamově čisté brusy o velikosti cca 1 - 2 ct, nebo 1 - 2 větší brusy o velikosti cca 5 ct. Záleží samozřejmě na šikovnosti mistra brusiče a typu (tvaru) daného výbrusu.

Tento křišťál se pyšní i naprosto unikátní a velice estetickou ledově bílou barvou. Kamínky s tímto zbarvením se však v přírodě vyskytují zcela vyjímečně, proto jsou opravdu vzácné a tudíš i poměrně ceněné. Nejvíce pak samozřejmě kvality tohoto křišťálu vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních čtyřech fotografiích (celkem je u vzorku 15 snímků).

Tento křišťál ocení nejen sběratelé minerálů, ale i lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Křišťálem však zajisté nepohrdnou ani začínající či zkušení brusiči.

Níže pod popiskem najdete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha.

Tento kamínek díky své barvě a čistotě patří k opravdové špičce co se týče křišťálů nacházejících se v oblasti Vysočiny. Pokud jste tedy nároční a toužíte po něčem skutečně vyjímečném, tento kousek bude pro vás přesně tím pravým.

 

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2001

Rozměry: 58 x 32 x 18 mm

Váha: 35 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2073
2 300 Kč
Fantastický ledově bílý křišťál s drahokamovou vnitřní čistotou - kámen vhodný na výbrus
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty