Fragment krystalu citrínu s kvalitním středně žlutým odstínem

Povedený kousek surového českého citrínu nalezený na významném mineralogickém nalezišti Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tento středně velký vzorek citrínu má z jedné strany zachovalou hladkou krystalovou stěnu, můžeme tedy říci, že jde o zlomek nebo-li fragment krystalu.

Některé krystaly citrínů byly unášeny proudy potůčků a řek, mnohdy i několik kilometrů. Během této často strastiplné cesty plné překážek se postupně formoval jejich filání tvar. Je tedy zajímavé držet takovýto pravý citrín v ruce, detailně si jej prohlížet, zkoumat a zároveň přemýšlet, jak daleko se asi plavil přírodou, kolik střetů s ostatními minerály zažil nebo jak dlouhou dobu strávil v zákrutě řeky tzv. meandru, který mu dodal ohlazaný povrch. Každý kamínek svým tvarem a vzhledem vypráví svůj unikátní příběh, u citrínů je to však o to zajímavější, protože právě tyto kameny se plavily ve vodních tocích nejčastěji.

Už jsme si tedy zběžně popsali, jak může takový zlomek krystalu v přírodě vzniknout, nyní si blíže řekneme několik faktů k tomuto konkrétnímu kousku.

Citrín má převážně matný, místy však i lehce či dokonce sametově ohlazený povrch příjemný na dotek.

Sluníčkem či baterkou je celý krásně průsvitný a částečně lze nahlédnout i do jeho vnitřního světa. (U kamenů s matným povrchem to jde samozřejmě o něco obtížněji než u těch lesklých).

Uvnitř lze rozpoznat poměrně solidní čistotu, ale i několik úkazů v podobě mlhovinek či peříček.

Samotná barva citrínu, má pak kvalitní a podmanivý středně žlutý odstín.

Nejvíce samozřejmě krása kamene vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je zachyceno na podledních dvou snímcích.

Pokud máte rádi kameny které svým vzhledem vypráví určitý příběh, citríny jsou skvělou volbou.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 70 x 34 x 23 mm

Váha: 73 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5016
3 700 Kč
Fragment krystalu citrínu s kvalitním středně žlutým odstínem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).