Kvalitní sytě žlutý citrín v lehké kombinaci s křemenem

Fantastický kousek pravého českého citrínu v lehkém spojení s křemenem ze slavné šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Jde o poměrně větší kousek citrínu, který se pyšní délkou přes osm centimetrů a váhou 300 gramů. Citríny s touto velikostí se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně a proto jsou také značně ceněnné. Tento konkrétní kousek navíc patří mezi ty opravdu kvalitní, takže je vhodný nejen pro náročnější sběratele minerálů, ale i pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Jak už jste se mohli dozvědět z nadpisu, tento citrín je mírně prostoupený křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse a kámen jako celek působí skutečně velmi estetickým a hodnotným dojmem.

Přibližně polovina kamene je tvořena čistě citrínem, ve druhé půlce je pak citrín zajímavě protkán proužky oranžového křemene.

Pokud se na kámen podíváte na běžném denním světle či ve stínu, může se na první pohled zdát, že je v této jedné polovině poměrně hodně křemene, pokud však vzorek prosvítíte sluníčkem nebo silnější baterkou, zjistíte, že křemene se zde nachází pouze menší množství a převládá zde citrín.

Povrch kamene je téměř celý matný, převážně lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. V jednom menším úseku je však citrín i částečně lesklý, takže můžete při jeho prosvícení (sluníčkem nebo baterkou) i lehce nahlédnout dovnitř a pozorovat tak půvabný vnitřní svět.

Uvnitř má vzorek místy velmi slušnou až téměř drahokamovou čistotu, najdete zde však i mnoho úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Velmi působivé také je, jak se citrín a křemen vzájemně mísí a prolínají.

Skutečně vyjímečná je pak samotná barva citrínu, která se může pochlubit vysoce kvalitním středně až sytě žlutým odstínem. Na úvodních pěti fotografiích, kde je citrín mokrý a na sluníčku má toto žluté zbarvení dokonce vzácné jemně zlatavé tóny.

Barvu tohoto citrínu lze zkrátka označit za jednu z nejkrásnějších, kterou můžete v přírodě najít. Každý sběratel minerálů touží mít ve sbírce takto kvalitní sytě žlutý citrín, jen málo kdo má však to štěstí či dar, si takovýto kámen najít.

Celkově jde o jedinečný kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Tento úžasný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 84 x 63 x 47 mm

Váha: 305 g

————————————————————————————

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2685
4 700 Kč –15 % 3 950 Kč
Kvalitní sytě žlutý citrín v lehké kombinaci s křemenem
citrin syte zluty prirodni cesky kamen mineral hojnost solar plexus energie obrazky 11
4 700 Kč –15 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty