Fragment krystalu citrínu se žluto-zlatavou barvou a úžasnými duhovými odlesky

Sbírkový kousek pravého českého citrínu ze slavné šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Jedná se o poměrně velký vzorek citrínu, který se může pochlubit délkou deset centimetrů a váhou přes 300 gramů.

Navíc jde o fragment krystalu, takže kámen má z jedné strany i hezky zachovalé části obvodových krystalových stěn.

Druhá strana citrínu však také není úplně obyčejná, protože ze můžete obdivovat pozoruhodný otisk, který pochází od mateční horniny (nejčastěji křemene) či jiného krystalu z dutiny.

Povrch citrínu je převážně matný, místy pak lehce ohlazený a příjemný na dotek. Dvě krystalové stěny jsou však i částečně až zcela lesklé, takže pokud citrín prosvítíte sluníčkem či baterkou, můžete tudy poměrně snadno nahlédnou dovnitř a pozorovat tak bohatý vnitřní svět.

Kámen je celý krásně průsvitný, takže se pyšní velmi slušnou celkovou čistotu, můžete se zde však kochat i větším množstvím nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka.

Celkem snadno lze pak objevit i chloubu tohoto citrínu, kterou jsou úžasné pestrobarevné duhy, z nichž největší má rozměry cca 15 x 10 milimetrů. Tyto duhové odlesky však bohužel nejdou fotoaparátem dost dobře zachytit.

Fascinující je však na tomto citrínu i jeho barva, která má velmi kvalitní středně žlutý odstín se silně zlatavými tóny. Nejvíce samozřejmě toto vyjímečné zbavrení vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás výborně zachytili na posledních pěti fotografiích.

Celkově jde o vysoce kvalitní a estetický kousek pravého českého citrínu, který má rozhodně co nabídnout. Kámen je vhodný jak pro náročné sběratele minerálů, tak i pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento obdivuhodný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 105 x 63 x 45 mm

Váha: 336 g

————————————————————————————

Jak se v kamenech hledají barevné duhy?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2742
12 500 Kč –16 % 10 500 Kč
Fragment krystalu citrínu se žluto-zlatavou barvou a úžasnými duhovými odlesky
citrin krystal fragment zluty zlatavy duhovy barevne duhy sbirkovy knezeves frantisek prodej 6
12 500 Kč –16 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty