Fragment krystalu citrínu se žluto-zlatavou barvou a úžasnými duhovými odlesky

Sbírkový kousek pravého českého citrínu ze slavné šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Jedná se o poměrně velký vzorek citrínu, který se může pochlubit délkou deset centimetrů a váhou přes 300 gramů.

Navíc jde o fragment krystalu, takže kámen má z jedné strany i hezky zachovalé části obvodových krystalových stěn.

Druhá strana citrínu však také není úplně obyčejná, protože ze můžete obdivovat pozoruhodný otisk, který pochází od mateční horniny (nejčastěji křemene) či jiného krystalu z dutiny.

Povrch citrínu je převážně matný, místy pak lehce ohlazený a příjemný na dotek. Dvě krystalové stěny jsou však i částečně až zcela lesklé, takže pokud citrín prosvítíte sluníčkem či baterkou, můžete tudy poměrně snadno nahlédnou dovnitř a pozorovat tak bohatý vnitřní svět.

Kámen je celý krásně průsvitný, takže se pyšní velmi slušnou celkovou čistotu, můžete se zde však kochat i větším množstvím nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka.

Celkem snadno lze pak objevit i chloubu tohoto citrínu, kterou jsou úžasné pestrobarevné duhy, z nichž největší má rozměry cca 15 x 10 milimetrů. Tyto duhové odlesky však bohužel nejdou fotoaparátem dost dobře zachytit.

Fascinující je však na tomto citrínu i jeho barva, která má velmi kvalitní středně žlutý odstín se silně zlatavými tóny. Nejvíce samozřejmě toto vyjímečné zbavrení vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás výborně zachytili na posledních pěti fotografiích.

Celkově jde o vysoce kvalitní a estetický kousek pravého českého citrínu, který má rozhodně co nabídnout. Kámen je vhodný jak pro náročné sběratele minerálů, tak i pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento obdivuhodný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 105 x 63 x 45 mm

Váha: 336 g

————————————————————————————

Jak se v kamenech hledají barevné duhy?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2742
12 500 Kč
Fragment krystalu citrínu se žluto-zlatavou barvou a úžasnými duhovými odlesky
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).