Jemně až sametově ohlazený valounek citrínu s drobným křemenem

Moc pěkný kousek surového českého citrínu v lehounkém spojení s křemenem z lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší valounek citrínu, který je místy velmi decentně prostoupený oranžovým křemenem.

Pokud se na kamínek podíváte na běžném denním světle, bude se vám možná zdát, že oranžového křemene je zde více, když však vzorek prosvítí sluneční paprsky či světlo baterky, valounek se nádherně rozzáří a přítomnost žlutého citrínu daleko lépe vynikne. Právě až při prosvícení kamene je dobře patrné, že křemene se zde nachází pouze minimum a že naprostou většinu vzorku tvoří právě citrín.

Někteří lidé se domnívají, že samostatný citrínek kde není přítomný žádný křemen je nejkrásnější. Citríny v kombinaci s křemenem však také mají svoje kouzlo a půvab. Týká se to tedy především citrínů prostoupených či protkaných oranžově zbarveným křemenem, jde však o nejčastější variantu. Oranžový křemen totiž při prosvícení kamínku sluníčkem nebo baterkou část své barvy předá právě citrínu. Ten pak díky tomu působí jakoby více sytě žlutým dojmem.

Povrch tohoto kamínku je celý matný, převážně lehce až sametově ohlazený. Citrín je díky tomu příjemný až mazlivý na dotek.

Právě u matných či omletých (ohlazených) vzorků jako je tento, kvality kamene nejlépe vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku. To jsme pro vás skvěle zachytili na posledních dvou snímcích (celkem je u vzorku 8 fotografií).

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 35 x 27 x 24 mm

Váha: 31 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5381
420 Kč
Jemně až sametově ohlazený valounek citrínu s drobným křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty