• 1 z 10
 

Krásně průsvitný oboustranně vyvinutý krystal záhnědy s přirostlým drobným skorylem

 

Nádherný kousek přírodní záhnědy pocházející z proslavené šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší, ale opravdu kvalitní a estetický krystal záhnědy, který má krásně zachovalé všechny obvodové stěny včetně samotné špice.

Krystalek je navíc tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená že má špice na obou svých koncích. Na jedné straně najdete klasickou špici na té druhé pak se zajímavým jakoby stupňovitým růstem a navíc ještě zarostlým drobným černým turmalínem.

Záhněda je pomocí sluníčka nebo baterky celá nádherně průsvitná, což je skvěle patrné i ze dvou posledních fotografií. Díky slušnému lesku krystalových stěn lze i nahlédnout dovnitř kamene a obdivovat tak jeho půvabný vnitřní svět, ukrývající především vysokou až drahokamovou čistotu.

Za zmínku jistě stojí i tmavý limonit, který na krystalu místy vytváří pozoruhodnou tenkou krustu.

Samotná barva záhnědy má pak velice příjemné hnědé až kouřové tóny. Ve stínu je krystal samozřejmě tmavší, naopak při prosvícení se moc hezky rozzáří.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 34 x 23 x 18 mm

Váha: 15

 

U nás vždy víte, co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
470 Kč
Kód produktu 3948
Kategorie Pravá česká záhněda - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...