Sytě žlutý krystal citrínu s jemně kouřovým nádechem a slušnou vnitřní čistotou

Úžasný sbírkový vzorek pravého českého citrínu ze slavného naleziště Kněževes - Na Františku, nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o vyjímečně kvalitní menší krystal citrínu, který má celkem slušně zachovalé krystalové stěny i špičku. V jedné pasáži je také kámen zajímavě otlačený od okolní tzv. mateční horniny.

Krystal sice nemá dokonalý tvar a místy je odřený, ťuknutý nebo mu dokonce některé menší části krystalových stěn chybí, takto už jsme však kamínek osobně nalezli v přírodě.

Dokonalé a nepoškozené krystaly citrínů se v přírodě prakticky nenachází, protože naprostou většinu těchto kamínků kdysy (před mnoha miliony lety) unášeny proudy potůčků a řek. Při této strastiplné cestě většina těchto krystalů utrpěla menší či větší šrámy v podobě různých odřenin a ťuknutí. Někdy se dokonce krystal roztříštil úplně a zbylo z něj pouze několik zlomků.

Tento konkrétní krystal citrínu, lze tedy pořád považovat za velice slušně zachovalý, i když má nějáké ty drobné nedostatky.

Povrch citrínu je prakticky celý matný, místy nepatrně ohlazený a příjemný na dotek. Při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou sice nelze kvůli mírně omletému zevněšku nahlédnout zcela dovnitř, i přes to je však celkem dobře patrné, že citrín ukrývá skvělou čistotu s pouze menším množstvím úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Po velice důkladném prozkoumání lze uvnitř krystalu objevit i hezkou barevnou duhu o velikosti cca 10 x 10 milimetrů. Tato duha sice není úplně výrazná, ale i přes to rozhodně stojí za zmínku. (fotoaparátem bohužel nejde dobře zachytit).

Fantastická je však na tomto citrínu především jeho barva, která se pyšní naprosto senzačním středně až sytě žlutým odstínem s lehce kouřovým nádechem ve špici krystalu.

Pokud je citrín mokrý a na sluníčku má toto úžasné žluté zbarvení až medově - zlatavý tón. To je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 10 snímků).

Citríny s takto vyjímečnou barvou se však v naší přírodě vyskytují skutečně vzácně.

Pokud tedy hledáte slušně zachovalý krystal pravého českého citrínu se slušnou vnitřní čistotou a opravdu kvalitní žlutou barvou, tento kamínek vás jistě nezklame a udělá vám radost.

Níže pod popiskem naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha. K tomuto citrínku jsme pro vás navíc natočili i krásté VIDEO s hudbou, které naleznete níže pod cenou.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 45 x 38 x 25 mm

Váha: 50 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1989
2 600 Kč
Sytě žlutý krystal citrínu s jemně kouřovým nádechem a slušnou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty