Krystal citrínu v kombinaci se záhnědou - unikátně zbarvený kámen

Pozoruhodný vzorek sdružující citrín a záhnědu pocházející z naleziště Bohdalec nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o nevšední krystal či fragment krystalu, který má zachovalé některé obvodové stěny a část špice. Přesto že nejde o dokonalý krystal, však kamínek svým tvarem působí hezkým dojmem.

Unikátní a vzácná je však na tomto vzorku především jeho barva. Můžete zde totiž obdivovat nejenom středně žlutý odstín se zlatavými tóny, ale také tmavší kouřové zbarvení. Dle barevného složení kamene se tedy jedná o citrín v kombinaci se záhnědou, což je poměrně ojedinělá záležitost, která se v naší přírodě vyskytuje zřídka.

Sluníčkem či baterkou je celý krystal skvěle průsvitný, lesklé pasáže pak dovolují i slušně nahlédnout do vnitřního světa kamene. Tam se můžete kochat nejen solidní čistotou, ale také půvabnými peříčky, mlhovinami či jinými zajímavými inkluzemi.

Po důkladnějším prozkoumání můžete objevit i opravdu krásnou barevnou duhu.

Pokud vás fascinují zvláštní a tajemné kameny, tento kousek si zajisté zamilujete a budete jej rádi zkoumat i s ním energeticky pracovat.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bohdalec (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 60 x 42 x 28 mm

Váha: 86 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5605
2 350 Kč –26 % 1 720 Kč
Krystal citrínu v kombinaci se záhnědou - unikátně zbarvený kámen
citrin zahneda krystal cesky drahy kamen unikatni barva bohdalec 1
2 350 Kč –26 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty