Krystal temné až černé záhnědy tzv. morion s bohatým vnitřním světem a zajímavým otiskem

Unikátní vzorek tmavé záhnědy tzv. morionu pocházejícího z významného šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Malebná vesnička jménem Pikárec nacházející se na Vysočině se v dřívějších ale i nedávných dobách proslavila především nálezy krásných černých turmalínů skorylů. Čas od času však můžete v této mineralogicky nadějné oblasti narazit i na jiné poklady a právě jedním takovým je i tento temný krystal morionu, který si nyní blíže popíšeme.

Jedná se o menší až středně velký krystal morionu, který se může pochlubit nevšedním podlouhlým tvarem.

Krystal má velice slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici, která je pouze lehce ťuklá v samotném vrcholu.

Moron však nabízí i jednu opravdovou zajímavost, kterou je poměrně velký tzv. Klíčový vtisk nacházející se na jedné z bočních stran krystalu. Tento otisk pochází od okolní tzv. mateční horniny či jiného sousedního krystalu z dutiny. Jelikož jsou krystalové stěny našeho krystalu pozoruhodně rýhované a Klíčový vtisk taktéž, lze spíše soudit že se zde otiskl právě nějáký další krystal.

Skutečná kvalita tohoto kamene však vynikne až při jeho prosvícení sluníčkem nebo lépe baterkou. Jelikož má morion částečně lesklý povrch lze při tomto prosvícení velmi dobře nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho bohatý vnitřní svět.

Ten ukrývá místy vysokou až drahokamovou čistotu, můžete se zde však kochat i velkým množstvím nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinových závojů či různých peříček a inkluzí. Po důkladnějším prozkoumání lze pak těsně pod povrchem objevit i drobounkou barevnou duhu.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Nyní se pojďme přesunout k samotné barvě kamene, která je opravdu pozoruhodná až fascinující. Na běžném denním světle či ve stínu má morion typickou temně hědou až černou barvu. Pokud jej však prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) téměř celý krystal se nádherně rozzáří a vy se můžete kochat příjemnými hnědými tóny s jemně kouřovým nádechem.

Na morionu jsou v menší míře zastoupeny i další minerály. Ve špičce můžete spatřit jemně prostupující mléčný křemen, ve spodní části krystalu pak drobný bílý albit či zarostlé malinké lupínky stříbrně lesklé slídy tzv. muskovitu.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 64 x 26 x 20 mm

Váha: 40 g

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Kámen jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i původ).

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3585
2 700 Kč
Krystal temné až černé záhnědy tzv. morion s bohatým vnitřním světem a zajímavým otiskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty