Půlkrystal citrínu s pestrým vnitřním světem a zajímavou barvou

Jedinečný kousek přírodního citrínu pocházející z významného českého naleziště drahých kamenů Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký tzv. půlkrystal citrínu, který má z jedné (pohledové) strany zachovalé obvodové stěny a kousek špice.

Ze zadní tzv. nepohledové strany se sice hlavní krystalové plochy nenachází, můžete zde však místy spatřit drobounké plošky, které značí, že z této strany krystalu bránila v růstu okolní tzv. mateční hornina. V našem případě tuto mateční horninu tvořil oranžový až bílý křemen, kterým je citrín právě ze zadní strany převážně pokrýtý.

Jak již bylo zmíněno výše, ze samotné špice se dochovala pouze malá část, pokud si však tuto horní oblast důkladněji prohlédnete, můžete místy objevit drobounké náznaky špiček. Tento jev se označuje jako tzv. "dohojení" a kamínek lze díky tomu částečně zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly konkrétně tzv. Samoléčitele.

Dvě hlavní skrystalové stěny z pohledové strany se můžou pochlubit slušným leskem, takže pokud vzorek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete skvěle nahlédnout dovnitř kamene a kochat se tak jeho pestrým vnitřním světem.

Najdete zde nejen slušnou čistotu, ale také množství různých úkazů v podobě mlhovin, inkluzí či peříček. Velice zajímavé také je, jak v některých úsecích do citrínu prostupuje právě křemen, nacházející se na zadní straně.

Pozoruhodná je pak samotná barva citrínu, která má příjemný světle až středně žlutý odstín se zlatavými tóny a nevšední kouřový nádech v oblasti špice.

Pokud vás fascinují zvláštní a netradiční drahé kameny, tento půlkrystal citrínu si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 70 x 42 x 25 mm

Váha: 90 g

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3816
2 500 Kč –10 % 2 250 Kč
Půlkrystal citrínu s pestrým vnitřním světem a zajímavou barvou
citrin krystal prirodni pravy cesky prodej nabidka cena obrazek 1
2 500 Kč –10 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty