Větší kousek citrínu s medově zlatavou barvou a kouřovým nádechem v zajímavé kombinaci s křemenem - Samoléčitel

Obdivuhodný kousek přírodního citrínu ve spojení s křemenem z proslaveného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o skutečně mohutný vzorek, který se pyšní uctihodnými rozměry přes deset centimetrů a váhou téměř 700 gramů. Podobně velké citríny v takto vysoké kvalitě se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně, takže tento kousek patří mezi ty opravdu ceněné a vzácné.

Tento citrín si pro snazší pochopení popisu rozdělíme na dvě strany a to na tzv. pohledovou (více estetickou) a nepohledovou zadní stranu (křemennou).

POHLEDOVÁ STRANA je téměř celá tvořena citrínem a může se pochlubit nádherným vysokým leskem. Díky tomuto mimořádnému lesku lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak fascinující vnitřní svět.

Ten ukrývá v některých úsecích vysokou až drahokamovou čistotu, může zde však obdivovat i množství půvabných úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. V některých pasážích se také citrín velmi zajímavě prolíná a mísí s křemenem, který do něj lehce prostupuje ze zadní nepohledové strany. Po důkladnějším prozkoumání lze těsně pod povrchem objevit i drobounké pestrobarevné duhy.

Někteří lidé se do vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Skutečně vyjímečné až kouzelné je potom samotné zbarvení tohoto citrínu, které má unikátní středně až sytě žlutý odstín připomínající barvu medu. Můžete se zde však kochat i silně zlatavými tóny a pozoruhodným kouřovým nádechem s různými stupni intenzity.

Pokud je citrín na běžném denním světle či ve stínu, má díky kouřovému nádechu poměrně tmavší zabarvení, když však citrín nasvítíte sluníčkem nebo silnější baterkou tyto kouřové tóny prakticky zmizí a kámen se rozzáří úžasným medově zlatavým odstínem.

Barva tohoto kamene je tedy skutečně impozantní a patří bezesporu k jedné z nejkrásnějších jakou můžete u českých citrínů spatřit. Každý sběratel minerálů touží mít ve sbírce takto kvalitní sytě žlutý citrín, jen málo kdo má však to štěstí či dar, si takovýto kámen osobně najít.

Nyní se pojďme přesunout k popisu druhé, méně estetické strany citrínu.

Z NEPOHLEDOVÉ STRANY je tento větší kus citrínu téměř celý porostlý bílo-oranžovým křemenem. Tento křemen se však nachází převážně na povrchu a prostupuje přibližně pouze jeden až dva centimetry dovnitř citrínu, takže rozhodně nijak nekazí celkový vzhled tohoto kamene.

Pokud si tuto nepohledovou stranu prohlédnete důkladněji a z blízka, zjistíte že křemen je z velké části pozoruhodně dohojený větším množstvím drobounkých plošek a špiček.

Díky tomuto unikátnímu dohojení lze kámen zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Samoléčitele.

Pokud se pozorně podíváte, objevíte i část krystalové stěny. Je tedy možné, že kdysy (před mnoha miliony lety) se jednalo o celý krystal citrínu, což je fascinující.

Tento obdivuhodný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 17 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 108 x 103 x 48 mm

Váha: 692 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2748
12 700 Kč –33 % 8 500 Kč
Větší kousek citrínu s medově zlatavou barvou a kouřovým nádechem v zajímavé kombinaci s křemenem - Samoléčitel
citrin kamen cesky pravy prirodni velky sbirkovy knezeves na frantisku prodej obrazky 1
12 700 Kč –33 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty