Kvalitní kousek pravého českého citrínu se slušnou vnitřní čistotou a pestrobarevnou duhou

Hodnotný kousek pravého českého citrínu pocházejícího z oblíbeného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o velmi kvalitní a vysoce estetickou citrínovou surovinu, která se může pochlubit i slušnou velikostí. Vzorek ocení jak nároční sběratelé, tak i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Tento citrín může být však i výbornou dlouhodobou investicí v dnešní nejisté době, kdy peníze značně strácení na hodnotě.

Citrín na první pohled působí jako pohledný valounek, pokud jej však důkladněji prozkoumáte, zjistíte, že se kdysy (před mnoha miliony lety) jednalo zřejmě o celý krystal. Na vzorku totiž můžete objevit část větší krystalové stěny a náznaky špic na obou koncích kamene. Šlo tedy patrně o krystal s buclatým tvarem, který byl tzv. oboustranně vyvinutý - měl špice na obou svých koncích.

Povrch kamene je z jedné strany matný, lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Druhá strana citrínu je pak krásně lesklá.

Kamínek je celý nádherně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a právě díky lesklému povrchu lze i výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho úžasný vnitřní svět.

Ten ukrývá v některých úsecích vysokou až drahokamovou čistotu, můžete se zde však kochat i množstvím nejrůznějších úkazů jako jsou decentní mlhovinové závoje či drobné inkluze nebo překrásná velká peříčka.

Poměrně snadno lze pak těsně pod povrchem objevit i báječnou pestrobarevnou duhu o velikosti cca 15 x 10 milimetrů. Fotoaparátem bohužel tento duhový odlesk nejde dobře zachytit.

Samotná barva citrínu se pyšní kvalitním světle až středně žlutým odstínem se silně zlatavými tóny. Nejvíce samozřejmě citrín vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás skvěle zachytili na posledních třech fotografiích.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 63 x 45 x 40 mm

Váha: 122 g

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Kámen jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i původ).

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3420
4 200 Kč
Kvalitní kousek pravého českého citrínu se slušnou vnitřní čistotou a pestrobarevnou duhou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty