Kvalitní menší krystal citrínu s kouřovou špičkou - sbírkový kousek

Nádherná ukázka pravého českého citrínu pocházející z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes - Na Františku nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o velmi kvalitní a estetický krystal citrínu, který se sice řadí mezi ty menší vzorky, avšak se svojí délkou téměř 4 centimetry tento kousek rozhodně nepatří mezi žádné "drobky" a ve sběratelské vitrínce krásně vynikne.

Krystalek má velice slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku a i přes to že má místy menší a drobné oděrky či ťuknutí, jako celek působí opravdu hezky a slušně zachovalým dojmem.

Špice citrínu je navíc i docela zajímavá. Z jedné strany má klasický růst, pokud si ji však prohlédnete z opačného úhlu, je tzv. "dvojitá" a kamínek díky tomu působí dojmem, jako by šlo o dva srostlé krystaly.

Skutečně unikátní a vzácná je však především samotná barva tohoto krystalku. Citrín se totiž pyšní kvalitním středně až sytě žlutým odstínem s pozoruhodnou tmavší kouřovou špicí. Takto unikátně zbarvené citríny byli typické právě pro jedinečnou a vyhlášenou lokalitu "Kněževes Na Františku", odkud pocházejí jedny z nejkrásnějších citrínů z naší republiky.

Nejvíce pak toto podmanivé žluté zbarvení samozřejmě vynikne na sluníčku a pokud je kamínek mokrý, což jsme pro vás zachytili na posledních třech snímcích (celkem je u vzorku 12 fotografií). Když je citrínek mokrý jeho kouzelné žluté zbarvení má až medově-zlatavý odstín.

Sluníčkem či baterkou lze celý krystal skvěle prosvítit, částečně pak můžete i nahlédnout do jeho vnitřního světa kde se ukrývá úžasná drahokamová čistota s pouze nepatrným množstvám peříček a mlhovin.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene a jeho váhu.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 39 x 35 x 17 mm

Váha: 33 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5949
3 890 Kč
Kvalitní menší krystal citrínu s kouřovou špičkou - sbírkový kousek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty