Kvalitní podlouhlý špalek černého skorylu se začínajícím dohojením - Samoléčitel

Obdivuhodný vzorek přírodního černého turmalínu skorylu pocházejícího ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Malá vesnička jménem Pikárec nacházející se na Vysočině, je mezi "kamínkáři" velice známá, oblíbená a hojně navštěvovaná. Své štěstí zde zkoušení nejen začínající či zkušení sběratelé minerálů, ale čím dál častěji i lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Však koho by nelákalo najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín.

Přilehlá pole obklopující tuto malebnou vesničku jsou velice nadějná a v dřívějších ale i poměrně nedávných dobách se zde podařilo najít nádherné ukázky černých skorylů a to nejen ve sběratelské, ale dokonce i muzejní kvalitě. Ne každý má však to štěstí či dar najít si tu svůj byť malý kousek černého turmalínu, protože lokalita v posledních letech čelí značnému nárůstu nových hledačů. Ti z vás, kteří neměli na tomto nalezišti tolik štěstí či trpělivosti, jistě potěší naše skromná nabídka s černými turmalíny, kde si jistě vybere jak začátečník tak i zkušenější šutrák sběratel.

Tento konkrétní černý turmalín patří díky své velikosti a kvalitě rozhodně mezi top sbírkové kousky. Skoryly s takto uctihodnými rozměry jako je tento se totiž na lokalitě Pikárec nacházejí naprosto vyjímečně a najít takový kousek vyžaduje nejenom hodiny ba dokonce dny tvrdé dřiny, ale také perfektní znalost samotného naleziště či pokročilejčí geologické a mineralogické znalosti (struktura podloží v dané oblasti atd.)

Někteří sběratelé černé turmalíny hodnotí podle velikosti (rozměrů), jiní pro změnu podle hmotnosti. Ať tak či tak tento mohutný špalek s délkou téměř 8 centimetrů a hmotností 120 gramů se řadí rozhodně mezi XXL vzorky.

Skoryl je prakticky celý vysoce lesklý a navíc se pyšní zajímavým stupňovitým růstem, takže jde o velice estetický kousek.

Samozřejmostí je pak nápadité rýhování, které je pro černé turmalíny naprosto typické.

Z jedné čelní strany se špalík může pochlubit částečně zachovalým stupňovitým ukončením, které je zachyceno i v detailu na jedné z fotografií. Zachovala se sice pouze malá část tohoto zakončení, i to se však cení.

Druhá čelní strana skorylu je sice neukončená, pokud se však pozorněji podíváte, zjistíte, že turmalín se zde začal tzv. dohojovat množstvím drobounkých plošek. To je mimochodem též zachyceno v detailním snímku. Díky tomuto začínajícímu dohojení lze tento kámen částečně zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Tento mohutný a velice pohledný špalek černého turmalínu bude jistě ozdobou každé kvalitní sbírky minerálů. Kámen je však díky svým vyjímečným energetickým účinkům vhodný i k různým terapiím či meditacím.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 79 x 40 x 25 mm

Váha: 120 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější. Dávejte pozor na často falešné černé turmalíny pocházející ze zahraničí.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3117
3 700 Kč
Kvalitní podlouhlý špalek černého skorylu se začínajícím dohojením - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty