Kvalitní podlouhlý váleček černého turmalínu s drobnými záhnědkami

Estetický vzorek černého turmalínu skorylu z proslaveného šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší váleček skorylu se zajímavým a poměrně vzácným podlouhlým tvarem.

Tento špalíček je na koncích sice neukončený, ale z jedné strany se může pochlubit tzv. začínajícím dohojením, které je tvořeno množstvím droboukých plošek.

Po celém svém obvodu je pak turmalín vysoce lesklý a od přírody jej zdobí krásné typické jemné rýhování.

Tento turmalín však nabízí i jednu zvláštnost, protože je v jedné menší pasáži porostlý drobounkými krystalky záhněd a tzv. pocukrovaný drobnými tečkami bílého albitu.

Pokud hledáte kvalitní a estetický špalík černého turmalínu z ČR, navíc s nějákou zajímavostí, tento vzorek pro vás bude tím pravým.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 26 x 13 x 12 mm

Váha: 9 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

 

Další nabídku černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2766
300 Kč
Kvalitní podlouhlý váleček černého turmalínu s drobnými záhnědkami
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty