Větší část krystalu citrínu s úžasnou sytě žlutou až zlatou barvou

Vyjímečný kousek pravého českého citrínu ze slavné šutrácké lokality Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o sbírkový vzorek citrínu, který se pyšní velice slušnými rozměry a váhou přes čtvrt kilogramu. Podobně mohutné citríny v takto vysoké kvalitě se v naší přírodě vyskytují zcela ojedinělě a najít takový kámen je opravdová vzácnost.

Tento citrín navíc není jen pouhý úlomek, ale jde o větší část krystalu. Kámen má z pohledové a částečně i obou bočních stran hezky zachovalé krystalové stěny, které se místy můžou pochlubit zajímavým růstem či jemným rýhováním.

Ze zadní nepohledové strany se sice krystalové plochy nenachází, přesto je zde však citrín téměř nepoškozený. Je zde totiž tzv. otlačený od mateční horniny ve které vyrůstal (nejčastěji jde o křemen) nebo od ostatních krystalů z dutiny. Tomuto otlaku se také někdy říká tzv. Klíčový vtisk.

Špice samotného krystalu se bohužel nezachovala, takto už jsme však kámen osobně nalezli v přírodě. I přes to že tento krystal nemá špici, působí již na první pohled skutečně fantastickým a obdivuhodným dojmem.

Povrch kamene je ze zadní strany matný, pohledová část krystalu je pak částečně až zcela lesklá. Díky tomu lze při prosvícení citrínu sluníčkem nebo baterkou v některých pasážích poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá velice dobrou, místy dokonce až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i mnoho půvabných úkazů mezi něž patří nejrůznější mlhovinové závoje, inkluze či peříčka. Po důkladnějším prozkoumání objevíte i krásnou barevnou duhu o velikosti cca 8 x 4 milimetry.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Naprosto úžasná a okouzlující je potom samotná barva citrínu, která se pyšní sytě žlutým odstínem s opravdu silně zlatavým nádechem. Místy pak toto zbarvení přechází až do medových tónů.

Úplně nejvíce pak samozřejmě barva citrínu vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních čtyřech fotografiích (celkem je u vzorku 18 snímků).

Celkově jde o luxusní kousek citrínu z Vysočiny, který se svojí kvalitou řadí bezpochyby k opravdové špičně. Tento kámen jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky, což mluví samo za sebe.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 18 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 85 x 50 x 42 mm

Váha: 260 g

 ————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2364
9 500 Kč
Větší část krystalu citrínu s úžasnou sytě žlutou až zlatou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty