Lesklý citrín s úžasnou barvou a vysokou vnitřní čistotou

Velmi estetický kousek pravého českého citrínu z proslavené oblasti Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší citrínovou surovinu, která se celá pyšní vysokým leskem. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak krásný vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu, najdete zde však i menší množství mlhovinek či drobných inkluzí a peříček (na facetový brus se tento kamínek však příliš nehodí). Pokud si vzorek prohlédnete důkladněji, objevíte i drobnou barevnou duhu.

Velmi kvalitní je pak také samotná barva citrínu, která se může pochlubit jemně až středně žlutým odstínem se vzácnými zlatavými tóny. Nejvíce toto překrásné zbarvení samozřejmě vynikne, pokud je kamínek na sluníčku.

Pokud hledáte menší, ale kvalitní a estetický český citrín, tento kamínek vás zaručeně nezklame a udělá vám radost.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 33 x 33 x 20 mm

Váha: 25 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ CITRÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Také je vždy uveden přesný rozměr, lokalita a rok nálezu. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej nenalezli.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka citrínů

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2418
650 Kč
Lesklý citrín s úžasnou barvou a vysokou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty