Luxusně vyhlížející Mistrovský krystal záhnědy na křemenné podložce - Elestial

Naprosto unikátní kousek pravé české záhnědy pocházející z významné mineralogické oblasti Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o vysoce kvalitní a estetický vzorek záhnědy nalezený již před více než 20-ti lety, kdy se ještě na zoraných polích dali nalézt opravdu jedinečné a dnes již velice hodnotné drahé kameny.

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 -30 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházely nádherné záhnědy, moriony, černé turmalíny, ale i neméně kvalitní křišťály či citríny.

Dnes je však toto významné naleziště značně vyčerpané a to především kvůli velkému množství nových sběratelů. Částečně však sláva této lokality upadla i kvůli příliš mělké orbě. Dříve totiž zemědělci orali i do hloubky 40 - 50 centimetrů, dnes je to většinou pouze 20 - 30 cm, což šanci na pěkný nález také značně snižuje.

Pokud tedy navštívíte okolní pole této oblasti (Suky) dnes, nejspíše narazíte pouze na menší úlomky těchto drahých kamínků a to ještě docela zřídka. I tyto drobné nálezy však vyžadují dostanečnou trpělivost, vytrvalost a také nutnou dávku štěstí.

Nyní si pojďme blíže popsat náš konkrétní kamínek.

Jde o poměrně vzácný tzv. podložkový vzorek, což znamená, že záhněda je zde narostlá přímo na mateční hornině, v našem případě křemeni. Tyto "podložkové" vzorky vypadají většinou daleko estetičtěji než samostatné krystaly, v naší přírodě se však objevují spíše ojediněle.

Záhněda je zde zastoupena několika fantastickými krystaly, které jsou vzájemně propojené a pyšní se unikátním tzv. elestiálním růstem. Díky tomu můžeme tento kámen zařadit mezi Mistrovské krystaly a sice Elestial dar Andělů.

Krystaly jsou moc hezky zachovalé a jejich špice jsou prakticky dokonalé. I když některé části záhnědy chybý nebo se zcela nezachovaly, vzorek působí skutečně vyjímečným dojmem.

Záhněda se pyšní skoro až kouzelnou kouřovou barvou, ve které se působivě prolínají světlejší a tmavší tóny. Toto zbarvení patří bezesporu k jednomu z nejkrásnějších které české záhnědy nabízejí.

Při prosvícení krystalů sluníčkem nebo baterkou pak díky jejich vysokému lesklu stěn můžete i solidně nahlédnout dovnitř a kochat se tak jejich vnitřním světem. Ten ukrývá místy slušnou čistotu, především pak množství mlhovin, peříček a dalších zajímavých inkluzí.

Po důkladnějším prozkoumání pak můžete těsně pod povrchem objevit i pěknou menší barevnou duhu.

Samotná křemenná podložka má typický mléčný až šedý odstín. V některých úsecích je pak tento křemen decentně pokrytý slabým povlakem přírodního hnědo-oranžového limonitu.

Celkově jde o vyjímečný kámen z naší země, který si jistě zamilují nejen vášnivý sběratelé minerálů, ale i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2001

Rozměry: cca 95 x 65 x 33 mm

Váha: 168 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4413
5 500 Kč
Luxusně vyhlížející Mistrovský krystal záhnědy na křemenné podložce - Elestial
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty