Luxusní kousek pravého českého růženínu s úžasnou barvou i čistotou

 

Exkluzivní sbírkový vzorek přírodního růženínu pocházejícího ze slavného českého naleziště Dolní Bory - Hatě (Vysočina).

Tento úžasný kousek růženínu pochází z velmi starého nálezu a to ještě z dob, kdy nedaleko Dolních Borů (cca 1-2 km) v oblasti zvané "Hatě" fungoval živcový důl, kde se těžil draselný živec jenž byl cennou keramickou surovinou. Tento důl fungoval od 50. let až do roku 1972.

Během dobývání živce se zde narazilo na spousty nádherných dutin s kouřovými krystaly záhněd. Málo kdo však ví, že právě z Dolních Borů (Hatí) pochází i jedny z nejkrásnějších růženínů jaké se v České Republice kdy našli.

Mnoho těchto růženínů se však z této doby nezachovalo, protože dříve se o drahé minerály zajímalo pouze několik málo sběratelů, kteří sbíraly především krystaly záhněd. Růženíny, které tvoří krystaly naprosto vyjímečně, tedy dřívě nikoho moc nezajímaly.

V dnešní době je však situace úplně jiná, protože se o drahé kameny lidé zajímají nejen kvůli jejich kráse, ale také pro jejich významné energetické účinky a vlastnosti. Najít však dnes na poli větší kvalitní růženín je z vlastní zkušenosti prakticky nemožné.

Drahé kameny z těchto velmi starých nálezů jsou tedy dnes velice vzácné a ceněné. Růženíny z tohoto konkrétního naleziště (Dolní Bory - Hatě) jsou dnes již prakticky nedostupné. Lokalita je již několik desítek let zalesněná (zrekultivovaná) a navíc se zde nachází ochranné vodárenské pásmo, kvůli nedaleké přehradní nádrži Mostiště jež zásobuje pitnou vodou Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou.

Teď když už víte něco málo o původu tohoto růženínu si jej můžeme blíže popsat.

Jedná se o plochý růženín, který se může pochlubit nejen opravdu slušnou velikostí, ale především naprosto úžasnou barvou.

Můžete zde totiž obdivovat snad všechny odstíny růžové. Najdete zde tedy nejen velmi jemně růžové pasáže, ale především ty středně či sytě růžové, které jsou typické pouze pro velmi kvalitní růženíny.

Růženín je také celý výborně průsvitný a to jak sluníčkem tak i baterkou. Při tomto prosvícení se můžete v některých pasážích kochat skutečně slušnou vnitřní čistotu. Můžete tak rozpoznat i některé vnitřní úkazy jako jsou inkluze nebo peříčka.

Růženíny samozřejmě nedosahují tak vysoké čistoty jako třeba některé křišťály, citríny nebo záhnědy, takže když se u růženínů hovoří o slušné čistotě, myslí se tím, že kameny jsou v některých malých úsecích čisté, jinak jsou pochopitelně uvnitř spíše zakalené. Vyšší drahokamové čistoty dosahují růženíny zcela vyjímečně a jedná se v naprosté většině o velmi malé až drobné kamínky o velikosti do jednoho až dvou centimetrů.

Pokud hledáte pravý český růženín se slušnou velikostí, dobrou vnitřní čistotou a úžasnou sytě růžovou barvou, ručíme vám za to, že tento kámen vás nezklame a udělá vám radost. Takto kvalitní kousky růženínů v této velikosti se však v naší nabídce objevují spíše vyjímečně, proto jestli po takovém kousku toužíte, příliš dlouze se nerozmýšlejte, kámen se tu totiž jistě dlouho neohřeje.

Níže pod popiskem samozřejmě naleznete také tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy uvádíme i přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Dolní Bory - Hatě (Vysočina)

Rok nálezu: 70. - 80. léta

Rozměry: 115 x 80 x 27 mm

Váha: 275 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

POUČNÁ A ZAJÍMAVÁ POZNÁMKA K BAREVNÝM ODSTÍNŮM RŮŽENÍNŮ

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se tak stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

 

Další nabídku pravých českých růženínů naleznete v naší sekci - Prodej růženínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka růženínů.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2538
3 200 Kč
Luxusní kousek pravého českého růženínu s úžasnou barvou i čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty