• 1 z 20
 

Luxusní oboustranně vyvinutý krystal záhnědy ve spojení s morionem - Mistrovský krystal Isis + Samoléčitel - Starý nález Krásněves lom

 

Úžasný sběratelský kousek temné až černé záhnědy/morionu pocházející z uznávaného šutráckého naleziště Krásněves - lom (Vysočina).

Malá vesnička Krásněves je mezi začínajícími sběrateli poměrně méně známá, zkušení šutráci a staří sběratelé však tuto lokalitu dobře znají. Největší slávu toto naleziště zažívalo v době, kdy nedaleko od obce (cca 2 km) fungoval kamenolom. Ten byl aktivní mezi lety 1972 - 1990 a právě při těžbě kamene se zde narazilo na spousty nádherných dutin s drahými kameny, obsahující nejčastěji krásné ukázky záhněd. V dnešní době je již tento lom nedostupný (zrekultivovaný), ale i na okolních zoraných polích se tu a tam objeví kvalitní kamínek v podobě záhnědy nebo černého turmalínu skorylu.

Nyní si blíže popíšeme jeden unikátní vzorek pocházející právě ještě ze starého nálezu.

Jedná se o poctivý středně velký krystal, který v sobě kombinuje klasickou kouřovou záhnědu a temnou až černou záhnědu označovanou jako morion.

Tento krystal je skutečně nádherně zachovalý až prakticky dokonalý a má poměrně nevšední tvar. Díky tomu působí tedy velmi zajímavým, estetickým a atraktivním dojmem.

Pozoruhodné také je, že krystal je tzv. oboustranně vyvinutý, má tedy špice na obou svých koncích. Nejde však o obyčejné klasické samostatné špice nýbrž o množství menších špiček, které působí opravdu fantasticky.

Na jedné straně jsou tyto špičky navíc bohatě zdobené shluky lupenitých krystalků stříbrně lesklé slídy označované jako muskovit. Ten se mimo jiné také nachází na některých obvodových stěnách. Jedna ze špic má dokonce plošku (fazetu) se specifickým pětistranným tvarem, který je typický pro jeden z tzv. Mistrovských krystalů a sice Isis.

I druhá strana kamene je však unikátní, protože mezi špičkami zde můžete objevit tzv. dohojené pasáže, které jsou tvořené skutečně velikým množstvím drobounkých plošek či miniaturních špiček. To je dobře zachyceno v detailu na některých snímcích. Díky tomuto dohojení lze tento kámen zařadit mezi další z Mistrovských krystalů a sice Samoléčitele.

Povrch záhnědy je vysoce lesklý, takže pokud krystal prosvítí sluneční paprsky nebo baterka, můžete i částečně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho vnitřní svět.

Přibližně z jedné poloviny až dvou třetin je záhněda decentně zakalená mléčným křemenem, zbývající část kamene má pak ucházející čistotu. Najdete zde však i úkazy jako mlhoviny, peříčka či další inkluze.

Tento obdivuhodný vzorek záhnědy/morionu ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů, u kterých se může tento kousek stát ozdobou a chloubou jejich sbírky, ale především lidé jenž se o drahé kameny zajímají kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Takto jedinečné krystaly se v naší přírodě totiž objevují zcela vyjímečně.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem uctihodných 20 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Krásněves - kamenolom (Vysočina)

Rok nálezu: 1985

Rozměry: 93 x 65 x 32 mm

Váha: 208 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
7 400 Kč
Kód produktu 4203
Kategorie Pravá česká záhněda - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...