Luxusní velký krystal černého turmalínu s estetickým ukončením a vysokým leskem

Vyjímečný kousek černého turmalínu skorylu ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o unikátní sbírkový krystal černého turmalínu, který se může pochlubit skutečně působivou délkou 8 centimetrů a velice slušnou hmotností přes 130 gramů. Takto mohutné špalky černých turmalínů se v České Republice nacházejí zcela ojediněle, takže tento vzorek patří rozhodně mezi ty vzácnější.

Podlouhlé skoryly jako je tento se mezi sběrateli označují jako "tužkové". Tyto tzv. tužkové černé turmalíny se však v přírodě objevují spíše vyjímečně, proto jsou poměrně ceněné.

Díky jedinečnému vzhledu je vyhledávají nejen vášnivý sběratelé na doplnění svých sbírek, ale také lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům. Díky svému úzkému a dlouhému tvaru totiž tyto tužkové skoryly dokáží výborně koncentrovat a usměrňovat energii a vy tak můžete jejich účinky a vlastnosti využít mnohem lépe.

Tento špalek turmalínu je navíc po celém svém obvodu krásně zachovalý a vysoce lesklý. Od přírody jej pak samozřejmě zdobí typické jemné rýhování.

Skoryl se však z jedné strany pyšní i opravdu luxusním a originálním zakončením. Toto ukončení sice není úplně dokonalé, protože je v některých okrajových částech mírně odřené, i přes to však celkově působí jako velmi zachovalé a vysoce estetické.

Klasicky (v 90%) bývají válečky turmalínů ukončené třemi ploškami, zde jich však najdete hned šest a to v zajímavém rovnoměrném uspořádání. Tři z těchto šesti fazet (plošek) se navíc můžou pochlubit působivým vroubkováním, což tomuto skorylu ještě více přidává na jeho originalitě a mimořádnosti.

Druhá strana tohoto válečku sice ukončená není, ale můžete se zde kochat pozoruhodnými tzv. Klíčovými vtisky, které podle svého tvaru jasně pocházejí od okolních sousedních turmalínů, s nimiž se tento kousek společně ukrýval v tzv. podzemní dutině.

Jistě stojí za zmínku i jedna zajímavost, která na první pohled viditelná není. Pokud tento velký špalek nasvítíte z blízka silnou baterkou, můžete na jednom jeho konci po obvodu pozorovat úžasné hnědé až medově zbarvené šlíčky.

Jedná se o lehkou příměs velmi vzácného minerálu, který je vlastně takový blízký příbuzný černého turmalínu skorylu. Jde totiž o hnědý turmalín odborně označovaný jako dravit.

Tyto hnědé turmalíny se v přírodě vyskytují samostatně zcela vyjímečně, občas je však můžete najít právě ve spojení s černými turmalíny, jako je tomu zde.

Černý turmalín (skoryl) s příměsí hnědého turmalínu (dravitu) se též někdy označuje jako tzv. skoryl-dravit.

Tento vzorek černého turmalínu byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nijak nekazí celkový estetický vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. (Větší a hodnotnější černé turmalíny jako je tento se rekonstruují celkem běžne, protože najít takto mohutný skoryl v přírodě vcelku, je prakticky nemožné).

Pokud hledáte skutečně impozantní a hodnotný kousek černého turmalínu nalezeného v České Republice - na Vysočině, tento vzorek Vás zajisté nezklame a splní vaše náročná očekávání. Jde o pravý přírodní kámen s jasným původem.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 80 x 29 x 25 mm

Váha: 131 g

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2991
5 900 Kč
Luxusní velký krystal černého turmalínu s estetickým ukončením a vysokým leskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty