Menší krásně průsvitný estetický krystal záhnědy s duhovým odleskem

Pohledný kousek přírodní záhnědy nalezený v dřívějších dobách na významné šutrácké lokalitě Dolní Bory - Hatě (Vysočina).

Jedná se o menší, ale velmi kvalitní a estetický krystal záhnědy, který má hezky zachovalou špici i některé obvodové stěny. Krystalek sice není úplně dokonalý, i přes to však působí velice atraktivním a hodnotným dojmem.

Sluníčkem či baterkou lze celý kamínek nádherně prosvítit, díky slušnému lesku stěn pak můžete i skvěle nahlédnout dovnitř prakticky celého krystalu a obdivovat tak jeho pestrý vnitřní svět. Ten se pyšní nejen solidní čistotou, ale také různými úkazy v podobě mlhovin či peříček. Po důkladnějším prozkoumání lze objevit i moc pěknou barevnou duhu.

Naprosto vyjímečná je pak samotná barva záhnědy, která má unikátní kouřový odstín s proměnlivými světlými a tmavšími tóny.

Celkově jde o velice povedený kousek záhnědy z Vysočiny, který na zoraném poli rozhodně jen tak nenajdete. Kamínek totiž pochází z tzv. podzemní dutiny, kde je kvalita vzorků na jiné úrovni oproti tzv. polnímu sběru.

 ————————————————————————————

Místo nálezu: Dolní Bory - Hatě (Vysočina)

Rok nálezu: 60. - 70. léta

Rozměry: 35 x 30 x 27 mm

Váha: 30 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4446
750 Kč
Menší krásně průsvitný estetický krystal záhnědy s duhovým odleskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty