Menší krystal citrínu s lehce kouřovou špičkou

Pohledný kousek pravého českého citrínu pocházejícího z okolí malebné vesničky jménem Kněževes nacházející se nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Jedná se o menší až drobný krystal citrínu, který má slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. Ze zadní nepohledové strany je sice špice lehce odštípnutá a citrín je zde mírně porostlý či prostoupený křemenem, i přes to jde však o moc hezký vzorek.

Povrch citrínu je téměř celý matný, pouze pasáž kde je krystal ťuklý má kámen lesklý povrch. Při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou lze tedy alespoň nepatrně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho vnitřní svět. Ten ukrývá poměrně dobrou čistotu s pouze menším množstvím mlhovinek a inklutí.

Opravdu nádherná je pak samotná barva citrínu, která se pyšní kvalitním středně až sytě žlutým odstínem s lehce kouřovým nádechem ve špici krystalu. Toto zbarvení samozřejmě nejvíce vynikne pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 9 snímkůú.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 34 x 24 x 17 mm

Váha: 19 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ CITRÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Také je vždy uveden přesný rozměr, lokalita a rok nálezu. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej nenalezli.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka citrínů.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2697
450 Kč
Menší krystal citrínu s lehce kouřovou špičkou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty