Mimořádně velký Mistrovský krystal černého morionu z Vysočiny - Samoléčitel

Naprosto vyjímečný vzorek temné až černé záhnědy tzv. morionu z naleziště Bohdalec (Vysočina).

Konkrétní vesnička jménem Bohdalec, je sice mezi začínajícími sběrateli poměrně méně známá, zkušení šutráci však dobře vědí, že i zde se mohou vyskytovat vskutku neobyčejné a unikátní kameny, jakým je bezesporu i tento morion.

Jedná se o opravdu mohutný krystal morionu, který se může pochlubit působivými rozměry i váhou. Na poměry krystalů nacházejících se v České Republice jde o skutečně obrovský vzorek, který může směle konkurovat i kamenům ze zahraničí.

Morion má po svém obvodu velice slušně zachovalé krystalové stěny, z nichž některé se pyšní i pozoruhodným stupňovitým růstem. Samotná špice morionu je pak také slušně dochovalá a i když má jednu krystalovou plochu sedřenou, kameni to rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Špice krystalu navíc není klasická, ale je tvořena hned několika menšími špičkami, které na se zajímavě navazují. Kámen díky tomuto netradičnímu růstu působí velmi estetickým a nevšedním dojmem.

Na tomto kameni však můžete objevit ještě další velice vzácný jev, který si zde trošku přiblížíme. Pokud se podíváte na spodní stranu krystalu, zjistíte, že je celá pokrytá vrstvou bílého křemene. Tento křemen bývá také někdy označován jako tzv. mateční hornina, protože krystaly byly původně narostlé právě na něm. Před mnoha miliony lety spolu krystaly pobývaly hluboko pod zemí v tzv. dutině. Během vývoje naší planety Země, byla však naprostá většina těchto podzemních dutin s drahými kameny narušena geologickými změnami a došlo k jejich zhroucení. Jednotlivé krystaly se tak z tohoto křemene (mateční horniny) odlomily.

Když však křemen na tomto morionu blíže prozkoumáte, objevíte, že je téměř celý nádherně tzv. dohojený (vyléčený) množstvým menších lesklých krystalových plošek. Díky tomu lze tento kámen zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Samoléčitele.

Tyto kameny (Samoléčitelé) v sobě zaktivovaly schopnost sebezacelení, což znamená, že svoje "zranění" začaly léčit dorůstáním mnoha drobných plošek či špiček. Pokud se s těmito krystaly - Samoléčiteli naučíte správně pracovat, můžou vám předat svoje schopnosti a být vám tak dobrými rádci ve vašem vlastním léčení a uzdravování. (Tato spodní strana krystalu je také dobře zachycena a popsána na jedné z fotografií)

Povrch tohoto morionu je ze zadní strany matný, pohledová část kamene (přibližně polovina krystalu) je však krásně lesklá. Díky tomu lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo nejlépe baterkou v některých pasážích i částečně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak kouzelný vnitřní svět. (Za pomocí dostatečně silné baterky lze místy nahlédnout až pět centimetrů pod povrch).

Tento vnitřní svět kamene ukrývá v některých menších úsecích slušnou čistotu, především zde však můžete obdivovat množství nejrůznějších úkazů jako jsou půvabné mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mím mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Pokud kámen za pomocí baterky probádáte důkladněji, můžete objevit i chloubu tohoto morionu, kterou jsou dvě větší barevné duhy, každá o velikosti přibližně 25 x 5 milimetrů. Jeden duhový odlesk lze objevit celkem snadno, najít druhý vám však jistě chvíli zabere. Vnitřní svět kamene i jeho překrásné barevné duhy jsme pro vás zachytili hned na několika snímcích.

Samotná barva morionu má ve stínu a na běžném denním světle typickou temně černou barvu, pokud však krystal prosvítíte, rozzáří se příjemným hnědým odstínem, místy s jemně žlutým tónem.

Celkově jde o naprosto fenomenální krystal morionu z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Především pak velikost, zachovalý stav, kouzelný vnitřní svět, duhové odlesky, úžasnou barvu a v neposlední řadě také to, že jde o vzácný Mistrovský krystal Samoléčitel.

Tento vzorek bude chloubou a dominantou každé sbírky a jistě jej ocení i ti nejnáročnější sběratelé. Kámen si však rozhodně zamilují i lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinků a vlastnostem. Takto velký krystal morionu se také výborně hodí na různé skupinové terapije či meditace.

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran, aby jste měli co nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (celkem 31 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr v milimetrech a váhu v gramech.

Popisky u našich drahých kamenů jsou mnohdy poněkud rozsáhlé, věříme však, že u takto hodnotného vzorku podrobný a originální popis jistě oceníte.

Každý námi nabízený drahý kamínek je jedinečný originál se svým vlastním příběhem.

 

Místo nálezu: Bohdalec (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 270 x 150 x 140 mm

Váha: 6,2 kg

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Pokud vás v popisu tohoto kamene zaujaly některá slova či slovní spojení o kterých se chcete dozvědět více, určitě navštivte i náš partnerský e-shop s názvem DRAHÉ KAMENY ONLINE a to na adrese www.drahekamenyonline.cz                                      

Jelikož nemůžeme u výše napsaného popisu dopodrobna rozebírat všechny zajímavosti tohoto kamene, vytvořili jsme samostatné články věnované jednotlivým tématům. K tomuto konkrétnímu kamenu naleznete na našem partnerském e-shopu tyto články, které s ním úzce souvisí:

 

  • Energetické účinky a vlastnosti záhnědy
  • Energetické účinky a vlastnosti morionu
  • Naleziště drahých kamenů na Vysočině
  • Vzácné Mistrovské krystaly
  • Mistrovský krystal Samoléčitel
  • Vnitřní svět kamenů a krystalů
  • Barevné duhy v minerálech a nerostech
  • České a moravské záhnědy
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1617
15 000 Kč
Mimořádně velký Mistrovský krystal černého morionu z Vysočiny - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty