Mistrovský krystal citrínu s podmanivou žlutou barvou a kouřovou špičkou

Unikátní kousek pravého českého citrínu pocházející z významné mineralogické lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o krystal citrínu, který se se svojí délkou lehce přes 6 centimetrů řadí na pomezí menších a středně velkých vzorků.

Citrín je převážně hezky zachovalý, pouze z jedné boční strany je krystal po délce mírně tzv. odštípnutý a částečně i otlačený. Zajímavý sametově ohlazený otisk také najdete z jedné z pohledových stran. Toto otlačení pochází buď od sousedního krystalu z dutiny nebo od okolní tzv. mateční horniny, která v této pasáži bránila citrínu v růstu a vývoji.

Samotná špice krystalu je pouze nepatrně ťuklá v samotném vrcholu a má "setřenou" jednu fazetku. Špička tohoto citrínu však nabízí i vzácný úkaz. Jedna z plošek (fazet) se totiž může pochlubit specificky tvarovanou pětistrannou plošku, která je typická pro Mistrovský krystal Isis.

Celý citrínek je sluníčkem či baterkou krásně průsvitný a přesto že má krystal převážně matný povrch, lze částečně nahlédnout do jeho vnitřního světa. Ten ukrývá především velmi vysokou až drahokamovou čistotu s pouze nepatrným množstvím mlhovinek či peříček.

Vskutku jedinečná je pak samotná barva citrínu, která vyniká podmanivým a vzácným středně žlutým odstínem, s výraznějším kouřovým nádechem ve špici krystalu.

Nejvíce samozřejmě kvality citrínu jako jeho barva a čistota vyniknou, pokud je kamínek mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás dobře zachytili na posledních třech snímcích.

Tento vyjímečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem 11 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 62 x 34 x 25 mm

Váha: 64 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4944
7 500 Kč
Mistrovský krystal citrínu s podmanivou žlutou barvou a kouřovou špičkou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty