Oboustranně vyvinutý Mistrovský krystal morionu se zarostlým albitem - Isis

Sběratelský kousek temné až černé záhnědy tzv. morionu pocházejícího ze slavné kamínkářské lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal morionu, který je navíc tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená, že má špice na obou svých koncích.

Špice na jedné straně krystalu je až na drobounké ťuknutí v samotném vrcholu prakticky dokonalá a nepoškozená. Tato špice se navíc může pochlubit specifickou pětistrannou krystalovou ploškou (fazetou), díky níž se tento morion může zařadit mezi unikátní tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Isis. Tato ploška je mimochodem zachycena a znázorněna na jedné z fotografií.

Špice na opačném konci krystalu je taktéž moc hezky zachovalá, pouze se v její nejvyšší části uprostřed nachází zajímavý otisk, který tuto špici pomyslně rozděluje na dvě šamostatné špičky.

Samotné obvodové stěny tohoto krystalu jsou rovněž nepoškozené a stejně jako u jedné ze špic zde najdete netradiční otisk, pocházející od okolní tzv. mateční horniny či jiného sousedního krystalu z dutiny. Jistě si také nelze nevšimnout přirostlého albitu, který se svým bílým zbarvením vytváří společně s černým morionem pozoruhodný kontrast barev a krystal tak působí již na první pohled opravdu skvěle.

Místy je tento albit ještě doplněný o drobounké lupínky muskovitu neboli světlé stříbrné slídy.

Povrch morionu je přibližně z poloviny matný, zbývající pasáže jsou však krásně lesklé. Pokud tedy krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete v některých menších úsecích i mírně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho pestrý vnitřní svět. Ten ukrývá množství nejrůznějších úkazů jako mlhovin, inkluzí či peříček. Prosvícený krystal je z obou stran dobře zachycený na posledních dvou fotografiích.

Barva morionu má ve stínu a na běžném denním světle temnou až černou barvu, pokud však vzorek prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) téměř celý kámen se rozzáří příjemnými jemně hnědými až kouřovými tóny.

Tento krystal morionu má tedy rozhodně co nabídnout, především pak slušnou velikost 6 centimetrů, špice na obou svých koncích, krásně zachovalý stav, zajímavou a estetickou kombinaci s dalšími minerály, dobrou průsvitnost a v neposlední řadě to, že jde o vzácný Mistrovský krystal.

Kámen jsme pro Vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 19 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 59 x 38 x 25 mm

Váha: 61 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3039
3 400 Kč
Oboustranně vyvinutý Mistrovský krystal morionu se zarostlým albitem - Isis
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty