Pozoruhodný krystal/srostlice morionu pokrytý krustou limonitu

Nevšední ukázka přírodní temné až černé záhnědy tzv. morionu pocházející z naleziště Radenice (Vysočina).

Lokalita Radenice sice patří mezi začínajícími sběrateli mezi ty méně známé, tako malá vesnička se však nachází v těsném sousedství významné šutrácké obce Bory, takže i zde se dají nalézt krásné a zajímavé vzorky drahých kamenů a vzácných minerálů.

Jedním takovým je i tento pozoruhodný krystal morionu, který se svojí délkou 7 centimetrů již patří mezi ty středně velké kousky.

Navíc nejde tak úplně o obyčejný samostatný krystal, ale vzorek můžeme částečně označit jako srostlici. Pokud se totiž pozorněji podíváte, zjistíte, že kámen má dvě špice a tvoří jej vlastně hned dva srostlé krystaly.

Ty mají moc hezky zachovalé špičky a z pohledové strany i obvodové stěny. Ze zadní nepohledové strany jsou sice obvodové krytalové plochy tzv. otlačené od okolní mateční horniny, to ale kameni rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Zajímavá je také samotná barva morionu, ta má v některých pasážích typickou černou barvu, z větší části je však krystal netradičně pokrytý slabou krustou hnědo-oranžového limonitu neboli oxidu železa. Morion má díky limonitu nádhernou přírodní patinu a působí jakoby ožehnutým dojmem.

Morion je sluníčkem či baterkou celý průsvitný, částečně však této průsvitnosti brání právě výše zmíněná vrstvička limonitu. Při tomto prosvícení mají průsvitné části kamene podmanivé hnědé až medové tóny.

Na závěr nezbývá než dodat, že jde o slušně velký zachovalý krystal morionu, který mimo jiné zaujme i několika zajímavostli (částečná srostlice, krusta limonitu).

————————————————————————————

Místo nálezu: Radenice (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 72 x 47 x 38 mm

Váha: 158 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4614
2 700 Kč
Pozoruhodný krystal/srostlice morionu pokrytý krustou limonitu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).