Větší krystal morionu dohojený druhogenerační záhnědou - Samoléčitel + Isis

Hodnotný vzorek černé záhnědy tzv. morionu z proslavené kamínkářské lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o větší dvojitý Mistrovský krystal morionu (Samoléčitel + Isis) dohojený tzv. druhogenerační kouřovou záhnědou.

Níže si můžete přečíst důkladnější originální popis tohoto jedinečného morionu.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 6535
6 500 Kč
Větší krystal morionu dohojený druhogenerační záhnědou - Samoléčitel + Isis
morion mistrovsky krystal pravy cesky kamen cerna zahneda obrazky 1
Mistrovský krystal Sbírkový kámen
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Tento krystal vás na první pohled upoutá svojí velikostí, délka činí totiž uctihodných 11 centimetrů, takže nejde o žádného drobka ale poctivý kus morionu.

I přes to, že krystal nepůsobí zcela dokonalým dojmem, je opravdu krásně zachovalý (pouze lehounce odštípnutá špička a pár dalších menších oděrek. Krystal nemá ze všech stran dokonalý tvar a není zcela symetrický, protože byl v některých částech těsně obklopen mateční horninou a nemohl se zde tudíš plně vyvinout. I přes to však tento morion vypadá z pohledové strany velice esteticky.

Špice morionu navíc ukrývá jednu unikátní pětistrannou plošku (fazetu) díky níž můžeme kámen zařadit mezi Mistrovské krystaly a to konkrétně Isis.

Pokud pak krystal otočíte a podíváte se na něj ze spodní strany, zjistíte, že je zde zajímavě dohojený tzv. druhogenerační kouřovou záhnědou.

"Poté to se kdysy krystal v podzemní dutině odlomil od mateční horniny, začala se jeho spodní (odlomená) strana tzv. dohojovat (znovu růst) - začla zde narůstat tzv. druhá generace v podobě kouřově zbarvené záhnědy".

Díky dohojení se morion řadí mezi další z Mistrovských krystalů a sice Samoléčitele. Jde tedy o poměrně vzácný kousek, který se řadí mezi hned dva Mistrovské krystaly.

Krystal vás však okouzlí nejenom zvenčí, ale i zevnitř. Sluníčkem či baterkou lze totiž krystal slušně prosvítit (viz. foto) a částečně můžete i nahlédnout do jeho vnitřního světa.

Tam se ukrývá nejenom slušná čistota, ale především veliká peříčka a ve spodní části krystalu i mlhovinové závoje. Po důkladnějším prozkoumání objevíte i menší duhový odlesk.

Vskutku kouzelná je potom samotná barva tohoto morionu. Ve stínu či někde v potemnělé místnosti má krystal kvalitní černý odstín. Při prosvícení (sluníčkem či baterkou) vás pak oslní tmavšími hnědými až žlutými tóny.

Tento kvalitní a hodnotný morion potěší nejen oko sběratele, ale zaujme především ty z vás, jenž se zajímáte o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům, jde přeci jen o dvojitý Mistrovský krystal.

 

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Pravý český morion - přírodní surový kámen
Naleziště: Česká Republika
Tvar: Krystal
Typ / forma: Přírodní / surový / neopracovaný
Zajímavosti: Mistrovský krystal Samoléčitel, Mistrovský krystal Isis
Místo nálezu:: Pikárec (Vysočina)
Rok nálezu:: 1995
Rozměry:: 110 x 60 x 50 mm
Váha:: 402 g

Podobné produkty