Výbrus pravého českého růženínu - tvar Emerald - 5,25 ct

Luxusní ručně broušený přírodní růženín pocházející ze slavné mineralogické lokality Dolní Bory - Hatě (Vysočina).

Růženín je precizně a pečlivě vybroušený naším mistrem brusičem do neobyčejného tvaru, který se označuje jako "Emerald" (stupňovec). Tento brus je charakteristický obdelníkovým tvarem se zkrácenými rohy a velkou plochou rovinou.

Výbrus má slušný počet fazet (plošek) a to konkrétně 37, díky tomu může kamínek perfektně zazářit a předvést tak svoji skrytou hru barev, třpytu a dalších jedinečných vlastností.

Kamínek se pyšní půvabným a přirozeným velmi jemně růžovým nádechem. Tento velice decentní růžový odstín samozřejmě vynikne především na sluníčku, ještě o něco intenzivněji pak působí pokud růženín položíte na červený podklad (viz. foto).

Uvnitř má kamínek vysokou až drahokamovou čistotu pouze s typickým mlhovinovým zákalem, který je však pro minerál růženín naprosto typický.

Surové růženíny vhodné na facetový výbrus jako je tento, se v naší přírodě vyskytují však naprosto ojediněle, takže podobné kousky patří mezi ty opravdu hodnotné a vzácné.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 7098
5 500 Kč
Výbrus pravého českého růženínu - tvar Emerald - 5,25 ct
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Po opracování a vybroušení původního zlomku surového růženínu do facetového brusu se kámen zhodnotil a stal se z něj opravdový drahokam, který je vhodný nejen do kvalitní sbírky, ale může vyniknout i v krásném a jedinečném větším šperku.

Surovinu ze které je tento brus vyhotoven jsme osobně nalezli v srdci Vysočiny, takže vám ručíme za pravost i jasný původ kamene.

Součástí tohoto vybroušeného růženínu je samozřejmě CERTIFIKÁT PRAVOSTI A PŮVODU drahého kamene. Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout jak certifikát vypadá (jde pouze o ukázkový certifikát s jinými parametry kamene):  » zobrazit vzorový certifikát «

Níže naleznete také krátké VIDEO s tímto růženínem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růženín
Naleziště: Česká Republika
Typ / forma: Broušený
Místo nálezu:: Dolní Bory - Hatě (Vysočina)
Rok nálezu:: 1995
Druh kamene:: Růženín
Typ výbrusu:: Emerald / stupňovec
Váha:: 5,25 ct
Rozměr:: 10,8 x 9,6 x 7,4 mm
Počet fazet (plošek):: 37

Broušený pravý český růženín

Podobné produkty