Příjemně ohlazený citrín s podmanivou žlutou barvou

Krásný vzorek přírodního citrínu pocházející z oblíbené kamínkářské oblasti Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tento menší plochý citrínek se může pochlubit příjemným, lehce až sametově ohlazeným povrchem a podmanivou středně žlutou barvou. K půvabnému žlutému zbarvení zde také lehce přispívá malinká přítomnost oranžového křemene v některých pasážích.

U matných či omletých (ohlazených) vzorků jako je tento, kvality kamene nejlépe vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku. To jsme pro vás skvěle zachytili na posledních dvou snímcích (celkem je u vzorku 5 fotografií).

Sluníčkem či baterkou je celý kamínek dobře průsvitný a ukrývá ucházející vnitřní čistotu. Ti pozornější z vás objeví těsně pod povrchem i drobný duhový odlesk.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 36 x 26 x 10 mm

Váha: 16 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli).

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5393
350 Kč
Příjemně ohlazený citrín s podmanivou žlutou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty