Příjemně zbarvený citrín v lehkém spojení s křemenem

Velice hezký kousek přírodního citrínu v kombinaci s křemenem z oblíbeného šutráckého naleziště Suky (Vysočina).

Jedná se o pěknou ukázku citrínu, který je z menší poloviny prostoupený křemenem. Povrch kamínku je z pohledové strany matný, místy lehce ohlazený a příjemný na dotek. Zadní strana vzorku je pak částečně lesklá.

Při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou lze místy i lehce nahlédnout dovnitř a pozorovat tak v některých pasážích slušnou čistotu či různé mlhoviny, inkluze a peříčka. Můžete však také sledovat, jak se uvnitř vzájemně mísí a prolínají oba minerály (citrín a křemen).

Krásná je však na tomto citrínu především jeho barva, která má půvabný světle až středně žlutý odstín. Nejvíce pak toto zbarvení samozřejmě vynikne, pokud je kamínek mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na poslední fotografii (celkem je u vzorku 7 snímků).

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 39 x 34 x 17 mm

Váha: 41 g

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ SUKY

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 -30 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházely nejenom záhnědy, moriony a černé turmalíny, ale především nádherné křišťály a citríny.

Dnes je však toto významné naleziště značně vyčerpané a to především kvůli velkému množství nových sběratelů. Částečně však sláva této lokality upadla i kvůli příliš mělké orbě. Dříve totiž zemědělci orali i do hloubky 40 - 50 centimetrů, dnes je to většinou pouze 20 - 30 cm, což šanci na pěkný nález také značně snižuje.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1764
250 Kč
Příjemně zbarvený citrín v lehkém spojení s křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty