Přírodní krystal záhnědy z Vysočiny - Isis

Vzácná ukázka přírodní záhnědy z okolních polí malebné vesničky Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal záhnědy, který má krásně zachovalou špičku a z pohledové strany i část obvodových stěn.

Špice této záhnědy navíc není úplně obyčejná, protože se pyšní unikátní pětistrannou krystalovou ploškou (fazezou) díky níž tento kámen můžeme zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Isis. (Tato ploška je dobře zachycena a znázorně na na jedné z fotografií).

Povrch záhnědy je matný a místy jej zajímavě pokrývá tenoučká krusta přírodního hnědo-oranžového limonitu či bílo-šedého křemene.

Krystal je celý krásně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) kvůli matnému povrchu lze však dovnitř kamene nahlédnout jen velmi lehce.

Samotná barva záhnědy má příjemný tmavě hnědý odstín, který se při prosvícení nádherně rozzáří. (Zachyceno na posledních dvou snímcích).

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 56 x 33 x 18 mm

Váha: 39 g

 

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký surový kamínek, facetový výbrus nebo stříbrný šperk dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Další nabídku přírodních českých záhněd naleznete v naší sekci - PRODEJ ZÁHNĚD, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA ZÁHNĚD.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2946
470 Kč
Přírodní krystal záhnědy z Vysočiny - Isis
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty