Průsvitný zlomek citrínu se zajímavým silně kouřovým nádechem

Nevšední kousek přírodního citrínu z vyhlášené české lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší zlomek krystalu, který má z jedné strany zachovalé části krystalových stěn a plošek.

Citrín je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky převážně lesklému povrchu můžete i skvěle nahlédnout dovnitř kamene.

Jeho vnitřní svět je bohatě protkaný množstvím úkazů, především pak peříček a drobných mlhovin.

Skutečně pozoruhodná je však především samotná barva tohoto citrínu, která má příjemný středně žlutý odstín se silně kouřovými tóny.

Pokud je kamínek někde ve stínu či v potemělé místnosti, převládá spíše tmavší kouřový nádech. Pokud naopak citrín prosvítíte /nasvítíte sluníčkem nebo baterkou, téměř celý kámen je nádherně žlutý a kouřové zbarvení téměř zanikne.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 38 x 30 x 20 mm

Váha: 24 g

 

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3444
360 Kč
Průsvitný zlomek citrínu se zajímavým silně kouřovým nádechem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty