Sametově ohlazený valounek křišťálu s ledově bílou barvou a duhovými odlesky

Fantastická ukázka přírodního křišťálu ze známého šutráckého naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký valounek křišťálu, jehož povrch je téměř celý matný, úžasně sametově ohlazený a velmi příjemný na dotek. Kámek díky tomu působí i skutečně hravým a mazlivým dojmem.

Při prosvícení sluníčkem nebo baterkou je celý křišťál nádherně průsvitný, avšak kvůli mírně omletému zevnějšku nelze nahlédnout zcela dovnitř kamene. I přes to je však velmi dobře patrné, že vzorek ukrývá vysokou místy až drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze či peříčka.

Křišťál však skrývá i překrásné barevné duhy, z nich největší má cca 10 x 5 milimetrů. Tyto duhové odlesky jsou nejvíce patrné, pokud je kámen mokrý. Jedna duha je i částečně zachycena v detailu na poslední fotografii, ve skutečnosti je však ještě o mnoho krásnější, protože fotoaparát ji nedokáže dost dobře zachytit.

Vyjímečná je i samotná barva křišťálu, která se pyšní vzácným ledově bílým odstínem. Nejvíce pak samozřejmě kvality kamene (barva a vnitřní čistota) vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních pěti fotografiích.

Tento jedinečný křišťál pro vás ze své vlastní sbírky vyřadil náš dlouholetý kamarád, kterému rozhodně patří náš dík. Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o jeho tvaru, ale také barvě (U vzorku je tedy celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

K tomuto křišťálu jsme pro vás navíc natočili i krátké VIDEO s hudbou, které naleznete níže pod popisem (na videu je křišťál mokrý a na sluníčku, aby co nejvíce vynikl jeho tvar a vysoká vnitřní čistota).

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2001

Rozměry: 70 x 50 x 30 mm

Váha: 132 g

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ SUKY

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 -30 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházeli nejenom záhnědy, moriony, černé turmalíny či citríny, ale především nádherné křišťály.

Dnes je však toto významné naleziště značně vyčerpané a to kvůli velkému množství nových sběratelů, či lidí zajímajících se o drahé kameny pro jejich energetické účinky a vlastnosti. Částečně však sláva této lokality upadla i v důsledku příliš mělké orby. Dříve totiž zemědělci orali i do hloubky 40 - 50 centimetrů, dnes je to většinou pouze 20 - 30 cm, což šanci na pěkný nález také značně snižuje.

Pokud tedy navštívíte okolní pole této oblasti (Suky) dnes, na takto kvalitní kousek křišťálu už nejspíš nenarazíte. Drobnější úlomky vzácných kamínků, především křišťálů, se zde však dají nalézt stále. Vyžaduje to ale dostanečnou trpělivost, vytrvalost a také nutnou dávku štěstí.

 

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka křišťálů

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2691
2 500 Kč
Sametově ohlazený valounek křišťálu s ledově bílou barvou a duhovými odlesky
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty