Sbírková srostlice plochých krystalů záhněd esteticky porostlých muskovitem a albitem

Kvalitní vzorek přírodní záhnědy pocházející z významného mineralogického naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velkou srostlici záhněd, která se může pochlubit slušnou délkou téměř deset centimetrů a estetickým vzhledem.

Srostlice je tvořena třemi krystaly, které se pyšní poměrně netradičním plochým tvarem. Tato trojice krystalů je zajímavě srostlá prakticky v jeden celek. Obvodové stěny jsou úžasně zachovalé, samotné vrcholy špiček jsou pak lehounce ťuklé či odřené. To však vzorku rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Zadní tzv. nepohledová strana kamene je převážně matná a krystalové stěny záhněd jsou zde porostlé tenoučkou vrstvičkou (krustou) bílého albitu.

Přední pohledová strana kamene je pak skutečně vysoce estetická. V horní polovině vzorku se můžete kochat nádherně lesklými plochami s decentním jemným rýhováním.

Při prosvícení záhnědy sluníčkem nebo baterku díky tomuto lesku můžete i skvěle nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho úžasný vnitřní svět. Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu, nachází se zde však i několik půvabných úkazů v podobě mlhovin, inkluzí a peříček.

Spodní polovina pohledové strany pak nabízí fantastický pohled na lesklé lupenité krystaly muskovitu a sněhově bílý albit. Záhnědy takto luxusně zdobené právě muskovitem se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně. Mnoho z vás zná minerál muskovit spíše pod jeho neodborným názvem a sice jako světlou slídu či kočičí stříbro.

Samotná barva záhnědy (srostlice) má příjemný tmavě hnědý odstín. Při prosvícení (sluníčkem nebo baterkou) pak můžete pozorovat i jemné kouřové tóny.

Celkově jde o velmi pohledný a kvalitní vzorek pravé české záhnědy, který může nabídnout i řadu zajímavostí.

Záhnědu jsme pro Vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jejím celkovém vzhledu. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 95 x 48 x 29 mm

Váha: 131 g


České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3726
2 300 Kč –38 % 1 420 Kč
Sbírková srostlice plochých krystalů záhněd esteticky porostlých muskovitem a albitem
zahneda srostlice plochych krystalu cesky drahokam sberatelsky kousek 1
2 300 Kč –38 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty