Sbírková srostlice ukončených černých turmalínů

Luxusní vzorek přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z významné české mineralogické lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o vysoce estetickou srostlici černých turmalínů, která je tvořena třemi špalíky. Ty jsou navíc z pohledové strany velice slušně ukončené. Pouze jeden z válečků má toto zakončení mírně odřené a ne uplně zcela zachovalé, to však rozhodně nijak nekazí celkový fantastický dojem z tohoto kamene.

Jednotlivé plošky které tvoří tyto ukončení se navíc můžou pochlubit krásným leskem a místy i pozoruhodným decentním vroubkováním.

Po obvodu je srostlice taktéž vysoce lesklá a špalíky jsou zde samozřejmě od přírody zdobeny typickým jemným rýhováním.

Tento vzorek černého turmalínu byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní precizně sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však rozhodně nijak nekazí celkový estetický vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. (Větší a hodnotnější černé turmalíny jako je tento se rekonstruují celkem běžne, protože najít takto zajímavý skoryl v přírodě vcelku, je prakticky nemožné).

Pokud vás fascinují netradiční ukázky vzácných minerálů a preferujete kvalitní, estetické a hodnotné vzorky, tato srostlice pro vás bude přesně tím pravým co hledáte.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 42 x 24 x 20 mm

Váha: 40 g

 

Ukončený či neukončený černý turmalín?

Pokud si důkladně projdete naši nabídku černých turmalínů, zjistíte, že ukončené válečky či špalíky jsou cenově dražší než ty neukončené. Je tomu tak proto, že v přírodě se skoryly se zakončením vyskytují poměrně vzácně. Dalo by se říci, že na deset nalezených turmalínů připadá pouze jeden ukončený.

Oba dva druhy těchto turmalínů (ukončené i neukončené) mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat, takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem.

Je tedy na každém z vás, jaký skoryl si zvolí. Někdo si například rád koupí pěkný větší špalík bez ukončení, jiný zvolí za podobnou cenu o něco menší turmalín, ale s pohledným ukončením.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 3837
2 100 Kč
Sbírková srostlice ukončených černých turmalínů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty