Sytě žlutý krystal citrínu s jemným kouřovým nádechem a bohatým vnitřním světem - Dévický chrám

Sbírkový až muzejní kousek pravého českého citrínu z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes - Na Františku (u Ostrova nad Oslavou) - Vysočina.

Jedná se o skutečně obdivuhodný vzorek přírodního citrínu, který se může pochlubit velmi slušnou délkou 7,5 centimetru a váhou 200 gramů. Takto středně velké citríny se v České Republice nacházejí už spíše vyjímečně. Tento citrín navíc není pouze nějáký valounek či úlomek, ale jde o celý krystal, takže je o to cennější.

Krystal má z pohledové i obou bočních stran velice slušně zachovalé obvodové stěny včetně špice. Ze zadní strany jsou pak obvodové krystalové plochy otlačeny od mateční horniny (nejčastěji křemene) a špice se zde bohužel zcela nezachovala, protože je mírně sedřená (odštípnutá).

I přes to že tento krystal není úplně dokonalý, však na první pohled působí skutečně obdivuhodným, velmi estetickým a hodnotným dojmem.

V nejspodnější části krystalu pak můžete pozorovat, že zde citrín již pomale začínal přecházet do křemene, na kterém byl původně narostlý. To je důkazem toho, že zde máme opravdu celý krystal citrínu, který již nikam dále (níže) nepokračoval. (Osobně máme takovéto krystaly citrínů, na jejíchž spodní straně se nachází křemen, nejraději, protože si nemusíme domýšlet, jak byly tyto krystaly původně asi dlouhé).

Povrch citrínu je ze zadní strany matný, zbývající pohledové části krystalu jsou pak částečně až zcela lesklé. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou i poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak působivý vnitřní svět.

Ten ukrývá velice slušnou, v některých úsecích až drahokamovou čistotu, můžete se zde však kochat i množstvím překrásných úkazů jako jsou mlhovinové závoje, či různé inkluze a peříčka. Po důkladnějším prozkoumání pak objevíce i drobné barevné duhy.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Díky tomuto bohatému vnitřnímu světu můžeme tento krystal citrínu navíc zařadit i mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Dévický chrám.

Skutečně fascinující a velice vzácná je pak především samotná barva citrínu, která se honosí vysoce kvalitním sytě žlutým odstínem s jemně kouřovými tóny ve špici krystalu. Pokud se na kámen díváte ve stínu nebo když je venku zataženo, kouřový nádech je více patrný, pokud však citrín nasvítíte či prosvítíte sluníčkem nebo baterkou kouřové tóny prakticky zmizí.

Na posledních třech fotografiích, kde je krystal mokrý a na sluníčku jeho kvality samozřejmě vyniknou úplně nejvíce. To se pak citrín rozzáří medovým až zlatavým zbarvením a působí skoro až kouzelným dojmem.

Barvu tohoto citrínu lze zkrátka označit za jednu z nejkrásnějších, kterou můžete v přírodě najít. Každý sběratel minerálů touží mít ve sbírce takto kvalitní sytě žlutý citrín, jen málo kdo má však to štěstí či dar, si takovýto kámen najít.

Celkově jde o unikátní citrín z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Tento kámen je vhodný pro opravdu náročné sběratele minerálů, ocení jej však jistě i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Citrín by však směle mohl být umístěný i v některém muzeu minerálů, kde by jej mohli dlouhodobě obdivovat návštěvníci.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 20 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 75 x 51 x 39 mm

Váha: 201 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - PRODEJ CITRÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA CITRÍNŮ

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2721
17 000 Kč
Sytě žlutý krystal citrínu s jemným kouřovým nádechem a bohatým vnitřním světem - Dévický chrám
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty