Exkluzivní fragment krystalu citrínu s podmanivou žluto-zlatavou barvou a drahokamovou čistotou

Luxusní sbírkový kousek pravého českého citrínu pocházející z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes - Na Františku nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o skutečně obdivuhodný vzorek přírodního citrínu, který se může pochlubit velmi slušnou délkou 7 centimetrů a váhou téměř 175 gramů. Tento citrín navíc není pouze nějáký valounek či úlomek, ale jde o větší část krystalu (fragment), takže je o to cennější.

Krystal má krásně zachovalé obvodové stěny a i když se samotná špice nezachovala, citrín přes to působí opravdu fantastickým až kouzelným dojmem.

Sluníčkem či baterkou je citrín celý skvěle průsvitný. Jeho povrch je sice převážně matný, jedna stěna je však přeci jen lesklá a tak můžete velmi dobře nahlédnout do celého vnitřního světa kemene.

Tam se ukrývá především mimořádně vysoká tzv. drahokamová čistota, s pouze několika málo půvabnými mlhovinovými závoji.

Skutečně fascinující je pak především samotná barva tohoto citrínu, která se honosí vysoce kvalitním středně žlutým odstínem s jemně zlatavými a medovými tóny. Nejvíce pak samozřejmě úžasné zbarvení kamene vynikne pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás zachytili na úvodních čtyřech snímcích (celkem je u vzorku 11 fotografií).

Barvu tohoto citrínu lze zkrátka označit za jednu z nejkrásnějších, kterou můžete v přírodě najít. Každý sběratel minerálů touží mít ve sbírce takto kvalitní žlutý citrín, jen málo kdo má však to štěstí či dar, si takovýto kámen najít.

Celkově jde o unikátní citrín z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Tento kámen je vhodný pro opravdu náročné sběratele minerálů, ocení jej však jistě i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. V neposlední řadě může tento skvost výborně posloužit jako tzv. investiční kámen v dnešní nejisté době.

Tento jedinečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry kamene: 70 x 50 x 34 mm

Váha: 175 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5904
21 000 Kč
Exkluzivní fragment krystalu citrínu s podmanivou žluto-zlatavou barvou a drahokamovou čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty