• 1 z 6
 

Tromlovaný český ametyst se zajímavým přechodem do morionu

 

Nevšední ukázka českého ametystu z mineralogického naleziště Jickovice nedaleko Milevska v jižních Čechách.

Jde o malý tromlovaný kamínek v podobě valounku, konkrétně se jedná o ametyst v zajímavé kombinaci s mléčným křemenem a temnou až černou záhnědou označovanou jako morion.

Díky tomuto zpracování (tromlování) kamínek nemá žádné ostré hrany a působí velmi hravým a mazlivým dojmem.

Ametyst má ve stínu a na běžném denním světle tmavší fialový odstín. Pokud jej však prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) rozzáří se půvabnými jemně až středně fialovými tóny (viz. foto).

 

Místo nálezu: Jickovice (jižní Čechy)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 25 x 20 x 14 mm

Váha: 9 g

 

Co jsou to vlastně tromlované kameny?

Tromlované nebo též tamblované kameny jsou vlastně leštěné kamínky, které vznikají z původně surových (přírodních) kamenů. Ty se několik dní otáčejí v bubnech společně s brusným a později leštícím práškem. Tímto zpracováním (tromlováním) se napodobuje přírodní proces omílání kamínků vodou v potůčkách či řekách. Tromlování dokáže tento přirozený proces značně urychlit a nám tak z nevzhledných surových úlomků kamenů za relativně krátkou dobu vzniknou nádherné valounky, které jsou krásné na pohled a velmi příjemné až mazlivé na dotek.

————————————————————————————

Další české ametysty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých ametystů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
310 Kč
Kód produktu 4026
Kategorie Pravý český ametyst - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...