• 1 z 11
 

Ukončený špalík černého turmalínu pocukrovaný bílým albitem

 

Velmi estetická ukázka černého turmalínu skorylu ze známého šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký špalík černého turmalínu, který se z jedné strany může pochlubit skutečně nádherným lesklým ukončením. To je nevíc velice slušně zachovalé a má pouze menší odření v jednom okraji. Část (přibližně jedna třetina) tohoto zakončení je navíc krásně zarostlá dalším minerálem a sice bílým albitem.

Po celém obvodu je pak váleček skorylu vysoce lesklý a od přírody zdobený úžasným jemným rýhováním. Jedna strana turmalínu je zde také hezky tzv. pocukrovaná již zmíněným bílým albitem. Černé turmalíny ve spojejí práve s albitem, vypadají opravdu kouzelně a to především díky barevnému kontrastu obou minerálů (černý turmalín - bílý albit).

Z druhé strany sice skoryl ukončený není, pokud jej však touto stranou natočíte oproti světlu pod správným úhlem, můžete pozorovat, že se zde turmalín začal tzv. dohojovat (léčit) množstvím drobounkých lesklých plošek. Částečně tak můžete tento turmalín zařadit i mezi Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Pokud tedy hledáte kvalitní a estetický kousek pravého přírodního černéto turmalínu pocházejícího z České Republiky, tento kámen vám jistě udělá radost.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 28 x 23 x 21 mm

Váha: 25 g

 

MISTROVSKÝ KRYSTAL SAMOLÉČITEL

Tyto kameny v sobě zaktivovaly schopnost sebezacelení, což znamená, že svoje "zranění" začaly léčit dorůstáním mnoha drobných plošek či špiček. Krystaly Samoléčitelé nám tedy můžou předat svoje schopnosti a být nám tak dobrými rádci v našem vlastním léčení a uzdravování.

 

Dostupnost Prodáno
850 Kč
Kód produktu 1632
Kategorie Turmalín - černý skoryl - kámen
Položka byla vyprodána...