Unikátní stupňovitě zakončený špalek skorylu decentně zdobený lupínky muskovitu

Vzácná ukázka přírodního černého turmalínu skorylu ze slavné šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Tento zajímavý špalek skorylu se pyšní nejenom svými rozměry či hmotností, ale především unikátním a velice ojedinělým zakončením.

Toto ukončení nacházející se z jedné čelní strany špalíku má totiž fantastický stupňovitý tvar a je tvořeno skutečně velkým množstvím drobounkých vysoce lesklých plošek (viz. foto).

Takto vzácně ukončené skoryly patří k těm nejvíce pohledným jaké můžete v naší přírodě najít, vyhledávají je tedy především sběratelé minerálů.

Z druhé čelní strany pak jistě potěší alespoň malinká též stupňovitě ukončená pasáž, i když vzorek je z této strany převážně neukončený.

Po obdovu je turmalín zdobený výrazným rýhováním a dokonce zde najdete i několik stříbrně lesklých lupínků muskovitu (slídy). Zadní tzv. nepohledová strana kamene sice nepůsobí úplně atraktivním dojmem, tato strana však může výborně posloužit jako tzv. podstava při vystavení vzorku například ve vitrínce.

Celkově jde o velice originální kousek skorylu, který z pohledové strany vypadá vskutku luxusním a jedinečným dojmem..

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 50 x 48 x 45 mm

Váha: 141 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4473
4 400 Kč
Unikátní stupňovitě zakončený špalek skorylu decentně zdobený lupínky muskovitu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty