Unikátní zlomek citrínu se sytější žluto-zlatavou barvou a pestrým vnitřním světem

Estetický a zajímavý vzorek pravého českého citrínu pocházející z vyhlášené kamínkářské oblasti Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o kvalitní sběratelský kousek citrínu, který lze označit jako tzv. zlomek či fragment krystalu.

Kámen má z pohledové strany zachovalou část větší krystalové stěny, která se může pochlubit pozoruhodným jemným rýhováním.

Citrín je celý skvěle průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky krásně lesklému povrchu zachovalé krystalové plochy můžete i výborně nahlédnout dovnitř prakticky celého kamene.

Tento vnitřní svět nebo chcete-li vesmír ukrývá nejen solidní čistotu, která je pro kvalitní citríny důležitá, ale také množství úžasných úkazů v podobě nejrůznějších mlhovinek, peříček a jiných inkluzí. Tento vnitřní svět lze celkově označit za bohatý a pestrý.

Po trošku důkladnějším prozkoumání pak můžete objevit i dvě nádherné pestrobarevné duhy se slušnými rozměry cca 10 x 5 milimetrů. Tyto duhové odlesky se fotoaparátem bohužel nepodařilo zachytit.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Naprosto úžasná a okouzlující je potom samotná barva citrínu, která se pyšní sytějším žlutým odstínem se zlatavými tóny a opravdu nepatrným kouřovým nádechem.

Ze zadní tzv. nepohledové strany vzorku je citrín místy decentně pokrytý slabounkým povlakem hnědo-oranžového limonitu (oxidem železa). Ten kameni propůjčuje tu pravou přírodní patinu a na první pohled je jasně patrné, že jde o pravý přírodní citrín, pocházející z České Republiky.

Celkově jde o luxusní kousek citrínu z Vysočiny, který se svojí kvalitou bezpochyby řadí k těm hodnotnějším vzorům.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 72 x 50 x 27 mm

Váha: 99 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5067
4 300 Kč
Unikátní zlomek citrínu se sytější žluto-zlatavou barvou a pestrým vnitřním světem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).