Unikátní zlomek citrínu se sytější žluto-zlatavou barvou a pestrým vnitřním světem

Estetický a zajímavý vzorek pravého českého citrínu pocházející z vyhlášené kamínkářské oblasti Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o kvalitní sběratelský kousek citrínu, který lze označit jako tzv. zlomek či fragment krystalu.

Kámen má z pohledové strany zachovalou část větší krystalové stěny, která se může pochlubit pozoruhodným jemným rýhováním.

Citrín je celý skvěle průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky krásně lesklému povrchu zachovalé krystalové plochy můžete i výborně nahlédnout dovnitř prakticky celého kamene.

Tento vnitřní svět nebo chcete-li vesmír ukrývá nejen solidní čistotu, která je pro kvalitní citríny důležitá, ale také množství úžasných úkazů v podobě nejrůznějších mlhovinek, peříček a jiných inkluzí. Tento vnitřní svět lze celkově označit za bohatý a pestrý.

Po trošku důkladnějším prozkoumání pak můžete objevit i dvě nádherné pestrobarevné duhy se slušnými rozměry cca 10 x 5 milimetrů. Tyto duhové odlesky se fotoaparátem bohužel nepodařilo zachytit.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Naprosto úžasná a okouzlující je potom samotná barva citrínu, která se pyšní sytějším žlutým odstínem se zlatavými tóny a opravdu nepatrným kouřovým nádechem.

Ze zadní tzv. nepohledové strany vzorku je citrín místy decentně pokrytý slabounkým povlakem hnědo-oranžového limonitu (oxidem železa). Ten kameni propůjčuje tu pravou přírodní patinu a na první pohled je jasně patrné, že jde o pravý přírodní citrín, pocházející z České Republiky.

Celkově jde o luxusní kousek citrínu z Vysočiny, který se svojí kvalitou bezpochyby řadí k těm hodnotnějším vzorům.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 72 x 50 x 27 mm

Váha: 99 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5067
4 300 Kč –14 % 3 690 Kč
Unikátní zlomek citrínu se sytější žluto-zlatavou barvou a pestrým vnitřním světem
citrin zluty zlaty pravy nefalsovany cesky unikatni kopany bagrovany obrazky 1
4 300 Kč –14 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty