Úžasný tabulární krystal záhnědy s vysokou vnitřní čistotou - Isis

Fantastický kousek pravé české záhnědy ze slavné šutrácké lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký krystal záhnědy, který se může pochlubit velice slušně zachovalým stavem svých obvodových krystalových stěn i samotné špice.

Tato špice je mimochodem zajímavá tím, že má přibližně v jedné polovině netradiční stupňovitý růst. Dalo by se skoro říci, že z této špice vyrůstá další malý krystal. Ten je sice ze zadní nepohledové strany částečně odřený, to však kameni rozhodně nijak neubírá na celkové kráse.

Špice však nabízí ještě jednu vzácnost, která na první pohled není příliš patrná. Pokud si ji důkladně prohlédnete, zjistíte, že jedna krystalová ploška (fazeta) má specifický pětistranný tvar. Díky tomu se tato záhněda může zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Isis. Tato ploška je dobře zachycena a znázorněna na poslední fotografii.

Přední část krystalu má klasické hladné krystalové stěny, zadní strana se pak pyšní pozoruhodným rýhováním. Záhněda je zde sice místy lehce otlačená od mateční horniny, jde však převážně o spodní pasáže krystalu. V nejspodnější části pak záhněda přechází až do křemene, na kterém byla původně narostlá.

Pokud se o drahé kameny zajímáte trošku více, jistě jste také poznali, že tato záhněda se částečně řadí mezi tzv. Tabulární krystaly. Ty poznáte podle dvou širokých a plochých krystalových stěn (tzv. facet) umístěných ve vrcholové části krystalu proti sobě. Zbývající čtyři úzké stěny k nim přiléhají po bocích krystalu, vždy po dvou na každé straně kamene. Tabulární krystaly se někdy též označují jako Tabíci, či Tabulátory.

Povrch záhnědy je z pohledové strany matný, zadní strana je pak částečně až zcela lesklá. Pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete celkem snadno z obou těchto stran nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho nádherný vnitřní svět.

Ten ukrývá především velice slušnou až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Půvabná je pak i samotná barva záhnědy, která má temně hnědý odstín. Pokud krystal prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) rozzáří se příjemným světle hnědým až lehce kouřovým nádechem s jemně žlutými tóny. To je dobře zachyceno na třech fotografiích.

Celkově jde o nevšední a obdivuhodný krystal záhnědy z naší země, který jistě ocení nejen náročnější sběratelé, ale i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je celkem 19 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme i přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 78 x 45 x 23 mm

Váha: 108 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Pokud si chcete přečíst podrobné články týkající se například Mistrovských krystalů, či účinků a vlastností jednotlivých drahých kamenů, určitě navštivte i náš partnerský e-shop DRAHÉ KAMENY ONLINE a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2163
3 300 Kč
Úžasný tabulární krystal záhnědy s vysokou vnitřní čistotou - Isis
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty