Větší fragment citrínové špice s kouzelnou barvou a pestrým vnitřním světem

Exkluzivní kousek pravého přírodního českého citrínu pocházející z vyhlášené kamínkářské lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o skutečně poctivý kus citrínu, který se pyšní délkou 8 centimetrů a váhou lehce přes čtvrt kilogramu.

Konkrétně jde o tzv. citrínovou špici, která má slušně zachovalou většinu svých krystalových plošek a stěn. Samotný vrchol této špice se sice nedochoval a je výrazněji odštípnutý či sedřený, takto už jsme však kámen osobně nalezli v naší přírodě.

I přes to, že nejde o dokonalou špici, však tento kámen působí opravdu úžasným a obdivuhodným dojmem, protože je vysoce kvalitní.

Když se řekne kvalitní citrín, se sběratelského hlediska se má na mysli především velikost, tvar, barva a vnitřní čistota kamene.

Velikost a tvar už jsme si popsali výše, nyní se pojďme tedy přesunout k barvě. Ta se může pochlubit vyjímečným středně žlutým odstínem. Proč vyjímečným? Žlutý barva může mít mnoho odstínů, tento konkrétní je velmi příjemný až podmanivý a navíc má vzácné zlatavé tóny. Místy pak můžete pozorovat i decentní kouřový nádech či několik výraznějších kouřových inkluzí (drobných pasáží).

Co se týče vnitřní čistoty je na tom tento citrín také skvěle. Sluníčkem či baterkou lze tuto mohutnou špici báječně prosvítít a lesklými místy pak můžete i nahlédnout dovnitř kamene. Tzv. vnitřní svět zde ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovinových závojů či peříček.

Po velmi důkladném prozkoumání pak můžete spatřit i úžasnou větší pestrobarevnou duhu.

Nejvíce samozřejmě kvality a krása kamene vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás zachytili na úvodním snímku.

Pokud jste příznivci větších a kvalitních drahých kamenů z naší vlasti, tento majestátní citrín vám můžeme s klidným svědomím vřele doporučit, protože rozhodně nezklame vaše vysoká očekávání.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 80 x 70 x 40 mm

Váha: 266 g

 ————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4119
13 000 Kč –39 % 7 900 Kč
Větší fragment citrínové špice s kouzelnou barvou a pestrým vnitřním světem
citrin spice krystal velky prirodni prodej od nalezce 6
13 000 Kč –39 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty